Anasayfa » Güncel » Babadan Doğacak Çocuğuna El Yapımı Minnacık Pasaport
Güncel

Babadan Doğacak Çocuğuna El Yapımı Minnacık Pasaport

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
17 Haziran 2016

Malachi Ray Rempen, ‘Kaşıntılı Ayak’ adındaki bir çizgi romanın yaratıcısı. Karısının hamile olduğunu öğrendiğinde hemen aklına doğacak çocukları için küçük bir pasaport yaratmak geliyor ve 2 gün sonra gidecekleri Japonya öncesi gece oturup eski Alman pasaportunu kesip, biraz da sayfa ekleyerek, minnacık bir pasaport yapıyor.

Pasaportun fotoğraf kısmında, bebeğin ilk ultrason görüntüsü var. Pasaport sahibi olarak; ‘Fasülye Bebek’, yaş olarak da; ‘7 aylık’ yazılıyor. Çift daha sonra babanın yarattığı bu pasaportla yola çıkıyorlar ve Japonya’ya gidiyorlar.

Travel with Bender/Instagram

Travel with Bender/Instagram

Bir çok turist sitesinden ücretsiz damga pulları topluyorlar. Ancak Abu Dhabi’de bu tarz pulları bulamadıklarını görünce, anne cesaretli davranıp, gümrük memuruna pasaportu gösterip, sayfalardan birine gerçek damga vurmasını istiyor. Memur ilk etapta garipseyip şaşırsa da, belki de annenin içten gülümsemesine sempati  duyarak pasaporta damga basıyor.

Travel with Bender/Instagram

Travel with Bender/Instagram

Daha sonra baba, minik pasaportu Reddit’te yayınlıyor, bazı insanlardan doğal olarak ‘sahte pasaport’ yarattığına ilişkin uyarılar alıyor ancak çift seyahate minik pasaportları ile devam etmekte kararlı. Alınan uyarılar belli ki, minik pasaport maceraları ve seyahat heyecanlarından onları alıkoyamamakta.

Daha fazla damga toplayabilmek için yolculuklarına devam edecekler. Şimdilik ilk sırada Danimarka var, ardından İsveç. Daha sonra ise Fransa’ya gidecekler ve hatta yazın Amerika’ya varmak istiyorlar. Baba, yaptığı açıklamada, ‘keşke biraz daha sayfa ekleseydim’ diyor. Çünkü sayfalar dolmak üzere ve çift seyahatlerine tam gaz devam ediyorlar. Çiftin şimdiye kadar diğer 2 çocuklarıyla birlikte 65 ülke gördüğü  de düşünülürse, doğacak bebek seyahat açısından oldukça şanslı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön