Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Ayırmak İmkansız: Şehriyle Bütünleşmiş Muhteşem Avrupa Nehirleri
Destinasyonlar

Ayırmak İmkansız: Şehriyle Bütünleşmiş Muhteşem Avrupa Nehirleri

ayirmak-imkansiz-sehriyle-butunlesmis-muhtesem-avrupa-nehirleri
Merve Ateş
Merve Ateş
18 Ekim 2015

Dünyanın her şehrinde ya da her ülkesinde insanı kendine çeken özgün bir yapı, farklı bir doku bulmanız mümkün. Doğal güzellikler, yeşillik, tarih, gelenek, mimari, yemek gibi birçok kategoride ayrılan, benzeşen, kıyaslanan veya bütünleşen bu alanlar, akıllardaki güzellik tanımını her keşifte baştan değiştiriyor. Şimdi, güzelliğini nehirleriyle taçlandıran şirin Avrupa şehirlerini ve bu ihtişamlı nehirleri tanıma zamanı…

İşte, şehir ışıklarını üzerinde taşıyan birbirinden güzel Avrupa nehirleri:

Seine/Sen Nehri- Paris, Fransa

Paris dendiğinde akan seller durur. Herkesin hayatında bir kere de olsa ziyaret etmek istediği, gidildiğinde büyüsüne kapılacağınız güzellikler şehridir Paris…  Parisin güzelliği Seine Nehri ile birleşince ortaya muhteşem bir uyum çıkıyor. Zerafetin, aşkın, dinamizmin şehri Paris’i ikiye bölen nehir, seyahat severlerin önemli duraklarından biri. Fransa’nın en uzun ikinci nehri olan Seine’de tekne turları yapabileceğiniz gibi; Paris’in Notre Dame de Sion Katedrali, Eyfel Kulesi, Champs-Élysées gibi önemli duraklarını ziyaret etmeniz mümkün.

seine_tg

Seine Nehri, Paris

Tuna Nehri- Bratislava, Slovakya

10 ülkenin içerisinden geçen ve Avrupa’nın en büyük nehirlerinden biri olan Tuna Nehri, Slovakya’nın başkenti Bratislava şehrini de içerisinde bulunduruyor. İçerisinde çok sayıda kale, park, göl ve yeşillik bulunan Bratislava’nın ışıltılı panoramasıyla birleşen nehir; ziyaretçilerine eşsiz bir seyir zevki sunuyor. Şehirde gezebileceğiniz önemli rotalar; Bratislava Kalesi, Dağ Parkı, Apollo Köprüsü, Slovak Ulusal Tiyatrosu, Devin Kalesi, Rusovce Konağı.

bratislava_tg

Tuna Nehri, Bratislava

Sava Nehri-Zagreb, Hırvatistan

Bosna-Hersek, Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya’dan geçen Sava nehri, Hırvatistan ve Bosna-Hersek ülkelerinin doğal sınırını oluşturuyor. Hırvatistan yolunda ise başkent Zagreb’in güzelliğini taçlandırıyor. Hırvatistan’ın nehir şehri Zagreb’te Ban Jelacic Meydanı, Mimara Müzesi, Sanat Köşkü, Zagreb Katedrali, St. Mark’s Kilisesi, Jarun Gölü görülmesi gereken destinasyonlardan.

zagreb_tg

Sava Nehri

Vltava Nehri-Prag, Çek Cumhuriyeti

Şehrin ve nehrin muhteşem uyumu… Prag ve Vltava Nehri’ni birbirinden ayrı düşünmek gerçekten imkansız. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a yüzyıllardır arkadaşlık eden Vltava Nehri’nde tekne turu ve birçok tarihi yapıyı içerisinde barındıran Prag’ı daha yakından tanıma şansını kaçırmayın.

Prag gezi durakları: Prag Kalesi, Çan- Saat Kulesi, Karl Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, St. Vitus Katedrali, Vyehrad, Astronomik Saat Kulesi, Josefov, Dans Eden Ev.

prag_tg

Vltava Nehri, Prag

Tuna Nehri-Budapeşte, Macaristan

Budapeşte’deki ziyaret edebileceğiniz Zincir Köprüsü, Buda Kalesi, Macaristan Parlamento Binası, Macaristan Devlet Operası Binası, Margaret Adası, Citadella gibi önemli destinasyonlarda Tuna Nehri tüm güzelliğiyle sizlere eşlik edecek.

budapeste_tg

Tuna Nehri, Budapeşte

Devam Edecek….

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön