Anasayfa » Girisimler » İtalyan Firma “Ayakta Seyahat” İçin Koltuk Tasarımlarını Yeniliyor
Girisimler

İtalyan Firma “Ayakta Seyahat” İçin Koltuk Tasarımlarını Yeniliyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
27 Nisan 2018

İtalya’da bulunan Aviointeriors firması, uçak içi koltuk tasarımlarını geliştirmeye devam ediyor. En yeni tasarımını da “The SkyRider Model 2.0” ismiyle sektöre tanıttı.

Özellikle dik pozisyonlamaya uygun şirketin koltukları henüz havayolu firmaları tarafından satın alınmasa da şirket, trendi yakalamakta kararlı gözüküyor. The SkyRider 2.0 tüm bu dik koltukların en modern ve en yeni versiyonu.

 

Geleceğin Uçakları İçin Tasarlanıyor

Aviointeriors firmasının tasarımları, eğlence parklarında bulunan hızlı tren koltuklarına benziyor. Ülkeler ya da kıtalar arası seyahatlerinde farklı bir heyecanı yaşayabilmek için günün birinde tercih edilebilir belki de.

Bahsekonu koltuklarda seyahat edecek olan yolcular içinse neredeyse “ayakta” seyahat ediyor olduğundan ön koltuk ile aradaki mesafe sorun olmaktan çıkacak. Hatta ayak uzatmayı konforla eş değer kıymette sayanların da bu sıkıntısı bitecek.

 

Peki, SkyRider 2.0 model yolcu koltuklarının orijinal SkyRider koltuklarından farkı ne?

Üretici firmaya göre yeni modelleri ile uçak içinde çok daha fazla yer kazanımı sağlanacak. Yolcu sayısı da aynı paralellikte artacak. Aslında havayolu firmaları bu avantajı yakalamak isteyecektir.

Sky Rider 2.0 koltukları, yapımında kullanılan materyal itibariyle orijinal koltuklara kıyaslandığında çok daha hafif. Kol koyma kesimleri ise fazlasıyla ergonomik tasarımlı.

Firmanın yeni koltukları geçtiğimiz günlerde Hamburg’da gerçekleştirilen Aircraft Interiors fuarında ilk kez tanıtıldı.

Koltuklar ile ilgili olarak akılları meşgul eden konuların başında “yolcu güvenliği” geliyor. Ayrıca baş üstü dolapları da yer yokluğundan dolayı daha küçük üretilmek zorunda olacak. Kişisel eşyalar için koltuk altlarında da yer de bulunmuyor.

Aviointeriors firması tabii ki tüm mesailerini “hiç satılmayan” bir ürünü tasarlamak için harcamıyor. Firmanın son derece konforlu ve satışı da iyi giden birinci sınıf koltuk tasarım ve üretimleri de mevcut. Ancak tüm bu diğer ürünler SkyRider ürününün talep göreceği tarihe kadar üretilen ara nağmeler gibi..

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön