Anasayfa » Güncel » Avustralya’dan Turistik Atak: GIGA Selfie Kampanyası
Güncel

Avustralya’dan Turistik Atak: GIGA Selfie Kampanyası

avustralyadan-turistik-atak-dev-selfie-kampanyasi
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
31 Ağustos 2015

Hepimiz biliyoruz ki bizler yaratıcı insanlarız aslında. Yani başımız bir derde girdiğinde ya da bir soruna var olan bir çözümü bulamıyorsak kendimiz üretiriz. Evet çok önemli bir sorun değildi ama selfielerde daha geniş açılar yakalayabilmek için selfie çubuğu bile bulundu ve GIGA selfie kampanyası için ilham oldu.

Tüm pamuk şekercilerin “selfie çubukçusuna” dönüştüğü memleketimizde de yaygınca kullanılan bu çubuklar aslında 1925 yılınca icat edilmiş ve o dönemler “gereksiz” bulunmuş.

Gerçekle yüzleştiğimizde selfie çubuklarının da yetmediği bir dönem yaşandığını görüyoruz. Bazen selfie çubukları özellikle seyahat eden turistlerin bol “manzaralı” yerlerde fotoğraf çekimi beklentilerini karşılamıyor olacak ki Avustralya kendi ülkesine turistleri, (Aslında selfie çubuklarının piri olan Japonları çekmek için Giga Selfie adında bir turizm kampanyası başlatmış.)

tg-app

Artık selfie tutkunları üzülmeyecek, bol bol manzaralı selfieler çekebilecekler.

Nedir bu GIGA selfie ?

Temel olarak Giga Selfie deneyimi yaşamak isteyen turist önceden belirlenmiş bir noktada duruyor ve daha önceden telefonuna indirdiği uygulama ile çok çok uzak bir mesafeden kameraya komut göndererek selfiesini çekebiliyor. Ayrıca bu arada yaşadıklarını da  kısa bir video kaydı olarak alıp, anı olarak saklayabiliyor.

Bu hem güzel hem de stratejik bir adım. Turizm Avustralya’ya göre, geçen sene Japonya’dan Avustralya’ya 320.000’den fazla turist gelirken,  Japon tusitler 2014’ün en büyük altınca pazarını oluşturmuşlar.

Turizm Avustralya yöneticisi John O’Sullivan bu durumu şöyle ifade ediyor:

“GIGA selfie kampanyası Japon turistlere ailesi ve arkadaşlarıyla paylaşacağı muhteşem anı ve deneyimler yaşatmaya yardımcı olarak, Avusturalya hakkında konuşacakları şeyleri artıracak.”

Mega Selfie kampanyası 5 ve 6 Eylül’de Avustralya’da Altın Sahil’de olacak.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön