Anasayfa » Güncel » Avrupa Seyahatlerinde Bunları Yaparak Keyfinizi Kaçırmayın
Güncel

Avrupa Seyahatlerinde Bunları Yaparak Keyfinizi Kaçırmayın

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
18 Haziran 2018

Avrupa seyahatleri, özellikle de ilk defa gidiliyorsa oldukça keyifli ama aynı zamanda da zorluklarla dolu olabilir. Hazırlıksız giden seyahat severlerden olmamak adına aşağıdaki birkaç hususa önceden dikkatinizi çekmek isteriz:

Taksi ile Transfer Tercih Edilmemeli

Havalimanından otele giderken bile taksi ile ulaşım tercihiniz olmasın. Avrupa’nın pek çok şehrinde toplu ulaşım kullanımı oldukça kolay ve de yaygın. Yüksek taksi ücretlerinden kar etmekle kalmayıp, uçaktan indiğiniz anda gezebileceğiniz yerleri en yakından görebileceksiniz.

 

Biletler Son Dakika Satın Alınmamalı

Özellikle Paris ya da Roma gibi turistik şehirlerde müze ve benzeri ziyaretlerde bulunacaksanız bilet satın alımını sok dakikaya bırakmamalısınız. Sadece uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmaz, müze ziyaretçi sayısını aşarsa içeri dahi alınamayabilirsiniz.

 

Çok Fazla Nakit Para ile Dolaşmamalı

Birçok mekân artık kredi kartı ile ödemeyi kabul ediyor. Şayet yurt dışında kullanımın kartınıza ekstra ücret gibi bir yansıması olmayacaksa çok fazla nakit para ile dolaşmayın.

Restoranlarda Ekmek ve Su İsterken Temkinli Olunmalı

Bazı restoranlar ekmek ve su taleplerini yerine getiriyor getirmesine, ancak faturaya da yansıtıyor. O nedenle ihtiyacınızdan fazla sipariş etmemekte fayda var, her bakımdan.

Alışveriş Yapınca Tax Free İçin Gerekli Evraklar İstenmeli

Unutmayın, siz vatandaşı olmadığınız bir ülkenin vergilerini ödemekle yükümlü değilsiniz. O nedenle alışveriş yaptıktan sonra ilgili TAX Free evraklarını alıp, dönüş yolculuğunuzda havalimanında ibraz edin. Akabinde vergi yüzdesi kadar para iadesi alacaksınız.

Tüm bu adımları titizlikle izlediğiniz halde de sorun çıkabilir, ama olsun.. anılarınız çok, keyfiniz bol olsun.

İyi seyahatler dileriz !

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön