Anasayfa » Etkinlikler » Avrupa Maratonlarına Katılmanın Tam Zamanı
Etkinlikler

Avrupa Maratonlarına Katılmanın Tam Zamanı

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
9 Mayıs 2018

Turizm sektörüne bakıldığında spor turizmi, seyahatler ve katılımların oldukça yüksek olduğu bir paya sahip. Binlerce seyahat sever çeşitli yarışma, koşu, etkinlik ve şampiyonalara katılmak için her sene dünyayı geziyor. Maraton zamanı başladı.

Turizmi canlandıran sektörün bu tarafında ise Avrupa’da gerçekleştirilmekte olan maratonlar oldukça popüler.

Mayıs ayında birçok yarış planlanmış durumda. 05 Mayıs’ta Prag’da gerçekleştirilen Volkswagen Maratonu ve 13 Mayıs Kopenhag’ta gerçekleştirilecek olan Telenor Maratonu sadece ikisi.

 

Yukarıda bahsi geçenlerin yanı sıra Cenova ve Bükreş’te de yarışlar düzenleniyor.

Haziran ayı Asics Stockholm maratonu ile 2’sinde başlıyor. Aynı hafta sonu Belçika’da Great Breweries maratonu düzenleniyor. Diğer taraftan, ünlü Tromso Midnight Sun Maratonu da 16 Haziran’da Norveç’te gerçekleştirilecek. Bu yıl 29. Gerçekleştirilecek olan yarış aynı zamanda Kuzey Işıkları manzarası eşliğinde hem bedene hem de ruha hitap ediyor. Midnight Sun maratonunun en önemli özelliği gece yarısı başlayacak olması.

Eylül ayı da Wizz Air yarı maratonu Budapeşte ve Kopenhag ile devam ediyor. The Great North Run – Büyük Kuzey Koşusu ise 09 Eylül’de Newcastle’de.

 

Eylül ayının asıl önemli etkinliği ise Berlin’de. BMW Berlin maratonu 1974 yılından beri düzenleniyor. Dünyanın en iyileri arasında yer alan etkinliğe tüm dünyadan katılımcılar akın ediyor. Sadece profesyonel koşucular değil, çocuklar, bisikletçiler hatta tekerlekli sandalye kullanıcıları bile katılıyor. Geçtiğimiz sene 46.950 kişi katılım sağlamış.

Avrupa’daki maraton sezonu ekim ayında sona eriyor. Budapeşte’de gerçekleştirilecek olan SPAR maratonu 07 Ekim’de. Yaklaşık bir hafta sonrasında Portekiz, Lizbon’da ve Romanya, Bükreş’te de bir maraton düzenlenecek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön