Anasayfa » Güncel » AtlasGlobal Yabancı Fonların İlgi Odağı!
Güncel

AtlasGlobal Yabancı Fonların İlgi Odağı!

Atlasglobal 2020'de 75 Uçakla 240 Bin Saat Uçacak!
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
9 Temmuz 2015

Yabancı yatırımcıların ilgi gösterdiği AtlasGlobal’in sahibi Murat Ersoy, “Artık belirli bir büyüklüğe eriştik. Bu nedenle yabancı yatırımcıların dikkatini çekiyoruz.” dedi.

Yurtdışı ağını hızla genişleten AtlasGlobal, yabancı fonların ilgi odağı oldu. Kurumsal yönünü globalleşmek amacıyla yenileyen havayolu, 2015 yılında yurtdışı destinasyonlarını artırdı. Amsterdam, Köln, Düsseldorf ve Bişkek uçuşlarını düzenleyen havayolu, bu ay içinde Paris uçuşlarını da başlatacak. Güney Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Balkanlar’ın yanı sıra Bağımsız Devletler Topluluğu’nda (BDT) da birçok noktaya uçmayı planlayan şirket, hızlı büyümesi ile yabancı fonların dikkatini çekmeye başladı.

İsviçreli bir fonun şirkete talip olması üzerine konuşan Ersoy, gündemde böyle bir görüşmenin olmadığını açıkladı. Irak ve Ukrayna’daki ortaklıklara benzer projelerin olup olmadığı sorularına ilişkin Ersoy, “Öncelikle yakın bölgelerde, daha sonra orta yakınlıktaki destinasyonlarda bazı iş birliklerine gitmek istiyoruz. Tecrübemizi, BDT, Balkanlar, Kuzey Afrika, Güney Avrupa ve Ortadoğu’ya da taşımayı amaçlıyoruz.” dedi.

Gelişmeler üzerine konuşan Ersoy, 2015 hedeflerini açıkladı. Uçuş ağına, birçok yurtdışı destinasyonu eklediklerini belirten Ersoy, yaklaşık 10 yıldır charter uçuş düzenledikleri Kazakistan’a tarifeli uçuşların başladığını ve artık yolcular tarafından güvenilen bir marka olarak ön plana çıktıklarını söyledi.

Yurtdışındaki yeni uçuş noktasının Paris olduğunu açıklayan Ersoy, 10 Temmuz’da seferlerin başlayacağını da duyurdu. Ersoy, bir haftada dış hatlarda İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Avrupa’da Amsterdam, Düsseldorf ve Köln; Asya’da ise Kırgızistan olmak üzere 4 yeni noktaya birden sefer başlatıldığını da söyledi. Ersoy uçak filolarının yaz sonuna kadar 25’e çıkarılacağını ve 2018 yıl sonuna kadar ise, 3 kat daha fazla büyümek istediklerini söyledi. 2020 yılında ise uçak sayısının 75’e yükseleceğini ve yıllık uçuş saatinin ise 240 bin olacağını sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön