Anasayfa » Güncel » Atlasglobal “Kadınlar Günü”nde Kadınlar İçin Uçtu
Güncel

Atlasglobal “Kadınlar Günü”nde Kadınlar İçin Uçtu

Bünyesinde 139’u idari, 549’u da uçuş görevlisi olmak üzere 688 kadın çalışanla sektörün bu konudaki öncülerinden olan Atlasglobal Havayolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘nde kadın çalışan istihdamı konusunda farkındalığı artırmak adına özel bir uçuş gerçekleştirdi.

İş dünyasında kadınların yüksek mevkilere çıkması ve güç kazanmasının önündeki görünmez engeller “cam tavan” söylemiyle ifade ediliyor. Kurumsal söylemine ‘cam tavanları’ yıkma iddiasını ekleyen Atlasglobal Havayolları; kadın istihdamını artırmak ve kadınların sosyal hayatta aktif yer almasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütüyor. Bu konuda farkındalığı artırmaya yönelik etkinlikler düzenleyen havayolu şirketi; yine aynı amaç doğrultusunda 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Gününü de bir uçuş etkinliği ile kutladı.

Şirketin 8 Mart 2019 tarihindeki saat 10:30 İstanbul-Antalya ve saat 13:00 Antalya-İstanbul uçuşları tamamı kadınlardan oluşan kabin ve kokpit ekibiyle yapıldı.

Atlasglobal'den Kadınlar Günü'nde çok özel uçuş

Kadın yolcuların da Dünya Kadınlar Günü kutlandı

Kadınların gökyüzündeki egemenliğini de simgelemek üzere gerçekleştirilen seferin kaptan pilotu Elmas Burçin Açıkgöz, uçuş sırasında yaptığı anonsla Atlasglobal’in kadın yolcularının da Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Atlasglobal Havayolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Arşan yaptığı açıklamada, kadınların her alandaki sayısız başarılarına dikkat çekerek; gerçekleştirdikleri özel uçuşla farkındalığı artırmak istediklerini belirtti.

Arşan; “Dokundukları her yere değer katan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü; aynı zamanda tüm kadın meslektaşlarımın da Dünya Havacı Kadınlar Haftası’nı gönülden kutluyorum” dedi.

Atlasglobal, şirket içinde uyguladığı çağdaş insan kaynakları uygulaması sayesinde 139’u idari, 549’u da uçuş görevlisi olmak üzere toplamda 688 kadın çalışan istihdam ediyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön