Anasayfa » Güncel » Araplar Gayrimenkul Satışlarını Katladı
Güncel

Araplar Gayrimenkul Satışlarını Katladı

Araplar Gayrimenkul Satışlarını Katladı
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
29 Nisan 2015

Ortadoğu’daki karışıklı nedeniyle Bursa’ya gelen Araplar, şehirde turizm ve emlak  sektörünü canlandırdı. Sanayi kenti Bursa’yı ziyaret eden turistler, kentten gayrimenkul almadan ayrılmıyor.

Bölgelerindeki karışıklıktan etkilenen Araplar, tatil için geldikleri Bursa’nın turizmini de canlandırdı. Kentte emlak sektörünü en çok Araplar, özellikle de Kuvetyliler tercih ediyor. Arapların adı, konut ve alışveriş merkezi projelerinde de anılıyor.

TÜRSAB Güney Marmara Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Bursa’yı 2013 yılında 500 bin yabancı turistin 400 bini Arap, toplam 1 milyon 200 bin turist ziyaret etti, aynı yıl 375 konut satıldı. 2014 yılında ise bu rakam, 600 bin yabancı turistin 500 bini Arap olmak üzere, toplam turist sayısı 1,5 milyona, konut satışı ise 954’e yükseldi. Bursa’daki Arap turist sayısının, 2014’e göre yüzde 25 arttığı görülürken, gayrimenkul satışları da 3 kat artmış oldu. Kente, yılsonunda 750 bine yakını Arap olmak üzere 2 milyon yabancı turist bekleniyor. Hedeflenen emlak satışı ise bin 500 – 2 bin civarında.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön