Anasayfa » Güncel » Anthony Bourdain Vasiyetinde Seyahat Millerini De Düşünmüş
Güncel

Anthony Bourdain Vasiyetinde Seyahat Millerini De Düşünmüş

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
16 Temmuz 2018

Televizyon programları ve kitaplarıyla geniş kitleler tarafından sevilen Amerikalı ünlü yazar ve şef Anthony Bourdain, insanları seyahate teşvik ederdi. Ortaya çıkan yeni bir bilgi ışığında görünen o ki ölümünden sonra da teşvik etmeye devam edecek.

Online site Page Six’in haberine göre Bourdain, seyahatleri esnasında üye olduğu programlardan topladığı mil puanları ikinci karısı Ottavia Busia-Bourdain’a bırakmış. Bu arzusunu da vasiyetinde etraflıca belirtmiş.

 

“.. ben olsaydım nasıl harcamak isteyeceğimi düşünsün ve öyle harcasın”

Bourdain, vasiyetinde ilgili maddeye bir de not düşerek, ikinci karısına seyahat millerinin kullanımına yönelik olan arzusunu da belirtmiş. Karısından milleri harcarken ONU aklına getirmesini, o olsaydı nasıl harcardı’yı düşünmesini istemiş.

61 yaşında intihar eden dünyaca ünlü şef Anthony Bourdain, vasiyetini 2016 yılında oluşturmuş. Seyahat millerini bıraktığı eşinden boşanmadan kısa bir süre önceye denk geliyor.

Mil Devri Nasıl Oluyor ?

Seyahat milleri ait oldukları program ve havayolu şirketine göre ayrı ayrı kullanım koşullarına sahip elbette.

Devir etmek biraz resmi evrak gerektirse de normalde de hayatta olan üyeler arasında mümkün. Örneğin Türk Hava Yolları eşler arası millerin devri için talep yazısı, kimlik ve evlilik cüzdanı fotokopisi ile hızlıca işlemi gerçekleştiriyor.

Farklı havayolu şirketleri ise hak edilen millerin devrini mümkün kılmıyor. Bazıları ise kime devrolacağına kendi karar veriyor. Yani kısacası devir için bağlı olunan şirketin politikasını incelemekte fayda var.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön