Anasayfa » Girisimler » Dünya’da Bir İlk: Antalya’da Müze Konseptli Cadde
Girisimler

Dünya’da Bir İlk: Antalya’da Müze Konseptli Cadde

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ali Çetinkaya Caddesi “Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi” kapsamında dünyanın müze konseptli ilk caddesi haline getirilecek.

11 Ocak 2017 tarihinde ihale usulü ile başlatılacak olan değişim çalışmaları “Güneş Doğudan Yükseliyor” sloganı ile tanıtıldı.

dunyanin-muze-konseptli-ilk-caddesi-ihaleye-9132144_o

Bölgenin turistik cazibesini daha da artırıp, bir merkez oluşturulacağı belirtilen Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi görsellikleri güzelleştirilmiş bina cepheleri, modern kaldırımları, değişik renkteki gölgelikleri, kent mobilyaları ve aydınlatmaları ile tüm Antalyalıların ve dahası turistlerin beğenilerini toplamaya aday bir cadde haline dönüşecek.

586e1d3feb10bb11e0e5303d.jpg

Yapılması Planlanan Değişiklikler

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Antalya’nın en değerli köşelerinden biri haline gelecek” dediği Ali Çetinkaya Caddesi öncelikle sadece yayalara açık hale getirilecek. 850 metre uzunluğundaki caddede 7 sergi küpü yer alıyor olacak ve Doğu Garajı kazısında çıkan tarihi eserler bu küplerde sergilenecek. 3 bin 500 metrekare yeşil alanın yer alacağı projede 2 süs havuzu da inşa edilecek.

shutterstock_359110049

Diğer taraftan caddeye bakan 89 binanın cepheleri yenilenip, kaplama yapılacak. Bölge esnafının projenin yapım sürecinde etkilenmemesi için çok titiz bir çalışma yürütülecek olan proje yaz aylarında yapılan bir referandum ile Yüksekalan ve Çaybaşı mahallelerinden %93,21 oranlık bir EVET almıştı.

ff6c20097ac97eb1faa5f633d2ac0c0e

Başkan Menderes Türel, inşaatı süren Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi, Nekropol Projesi ve Ali Çetinkaya Caddesi düzenlemesi tamamlandığında Doğu Garajı’nın bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri haline geleceğine dikkati çekti.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön