Anasayfa » Yazar Köşesi » Haftasonunda Haymana Tatili
Yazar Köşesi

Haftasonunda Haymana Tatili

Kutlu TAMAY
Kutlu TAMAY
20 Mayıs 2015

Şehir yaşamının trafik, iş stresi, kalabalık gibi zorlukları hepimizin malumudur. Bu ortamdan kısa bir süre de olsa uzaklaşmak hepimizin ortak arzusudur ama ne kadar arzu etsek de çoğu zaman bir takım sebeplerden erteleriz. Kısa süreli hafta sonu gezilerinde gidilecek yerlerin uzaklığı çok önemlidir. Mümkün oldukça kısa sürede tatil yapılacak yerlere ulaşıp kısıtlı zamanımızı iyi değerlendirmek isteriz.

İşte ben de bu fikirlerimin ışığında tavsiye üzerine geçen haftasonumu Haymana’da yeni hizmete açılan ‘’Grannos Otel’’de geçirdim. Otel sahibi Rıfat Şahin’e ‘’Neden Haymana?’’ sorusunu sorduğumda bana; dünyada bulunan en şifalı ikinci suyun burada olduğunu, Haymana’yı tercih etmelerinin ana sebebinin de bu olduğunu ifade etti. Gerçekten çok güzel bir tesis olmuş. Odalar geniş, ferah ve temiz. Servis ve yemekler gayet güzel ve çok da leziz. Termal bölüme gelince isterseniz bay bayan ayrı, isterseniz karışık havuz alternatifleri var. Eğer arzu ederseniz içerisinde küçük bir havuz, sauna ve buhar odası bulunan özel aile odaları bile mevcut. Buradaki termal suyun, Romatizma, Nevralji, deri-kalp ve kan dolaşımı, solunum yolu, kadın hastalıkları, Romatoid ve Osteoartrit Artrid gibi hastalıkların destekleyici ve tamamlayıcı tedavisinde çok faydalı olduğu bilgisini yetkililerden aldım.

Eğer siz de biraz kafa dinlemek, stres atmak, büyükşehrin ortamından uzaklaşmak ya da sağlık ve tedavi amaçlı olarak termal sudan faydalanmak isterseniz, kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer olmuş.

Ankaramıza böyle güzel ve faydalı bir tesis kazandırdıkları için Şahinler Grup’a teşekkür eder, bu tesisin Ankara’da turizm yatırımı yapmak isteyenlere cesaret veren bir örnek olmasını dilerim. Hayırlı ve uğurlu olsun.

 

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön