Anasayfa » Güncel » Ana Dilini Öğretene Konaklama Bedava
Güncel

Ana Dilini Öğretene Konaklama Bedava

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
19 Ağustos 2016

Özellikle gezginler tarafından çok tutulacağa benzeyen yeni bir sosyal platform doğdu. Hem yeni kültürler keşfetmeyi hem de bildiklerini paylaşmayı sevenleri bir araya getiren TalkTalkBnb, dil öğrenmeye hevesli ev sahiplerini ve seyahat etmeyi seven gezginleri birbirine bağlıyor.

Farklı ülkelere seyahat etmenin en güzel getirilerinden biri kuşkusuz ki farklı kültürler keşfetmek. Farklı gelenekler, farklı ritüeller, farklı hikayeler, farklı diller… Bir ülkenin anadili o ülkenin kültürel yapısının da temsili aynı zamanda. Bu fikirden yola çıkmış ve muhtemelen “Bir lisan bir insan, iki lisan iki insan” sözünün karşılığına inanmış bir grup genç tarafından oluşturulan yeni bir sosyal platform pek çok gezgini yollara düşüreceğe benziyor.

Gaiadergi’de yer alan habere göre; Fransa merkezli kâr amacı gütmeyen TalkTalkBnb sosyal mecra, dil öğrenmeye hevesli ev sahiplerini ve seyahat etmeyi seven gezginleri birbirine bağlıyor. Üyeliğin ücretsiz olduğu bu sanal mecra Mart 2016’da kullanılmaya başlandı. Farklı dil haznesini genişletmek isteyen ev sahiplerine çeşitli dilleri konuşan dünyanın her yerinden gelen gezginlerle buluşma fırsatı sağlıyor.

Anadilini öğreten, ücretsiz konaklıyor

shutterstock_358436633

50 ülkeden 6 binden fazla kişi kayıt oldu

İnternet sitesine üye olan ev sahipleri gezginlerden hiçbir ücret almadan konaklama imkânı sunarken tek beklentileri, kaldıkları süre zarfında kendilerine ana dillerini öğretmeleri. Program tamamen kazan-kazan mabtığı üzerine kurulmuş. Evini açan kişi, ekstra çaba harcamadan misafirinden dil öğreniyor; seyahat eden kişi ise konaklama masrafı olmadan hem şehri ve kültürü yerel halktan keşfediyor hem de ev yapımı yemekler yiyor.

Açıldığından beri siteye 50 ülkeden 6 binden fazla kişi kayıt oldu ve üye sayısı katlanarak artmaya devam ediyor. Projenin genel amacı, daha bilinçli seyahat etmeyi ve kültür alışverişini teşvik etmek. TalkTalkBnb‘nin benzer sitelerden farkı insanlar arasındaki yanlış anlaşılmaları ve gerilimi gidermek için kurulması olarak ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön