Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Amsterdam’la İlgili Şaşırtan Gerçekler
Destinasyonlar

Amsterdam’la İlgili Şaşırtan Gerçekler

amsterdamla-ilgili-sasirtan-gercekler
Merve Ateş
Merve Ateş
5 Ocak 2016

Kime sorsanız Amsterdam’a gitmek istediğini söyler. Her zaman kült, her zaman gidilmek istenen ve zaman geçse bile popülerliğinden ödün vermeyen bir şehirdir kendisi. Kanalları, bisikletleri, eğlencesi, renkleriyle I amsterdam bile dedirtmedi mi? Peki… Bu şehre hiç farklı bir açıdan bakmış mıydınız?

Şehrin güzelliğine, ruhuna, dinamizmine diyecek söz yok. Bu sefer bir değişiklik yapıp anlatmakla bitmeyecek güzelliğine bakmak yerine Amsterdam’a gittiğinizde size garip gelebilecek bazı bilgileri paylaşacağız.

İşte Amsterdam’ın şaşırtan gerçekleri:

1. Bisiklet Faslı

Bildiğiniz üzere, bisiklet Amsterdam’ın yaşam tarzı. Her an her yerde bisiklet tercih ediliyor, Amsterdam’a giden çoğu turistin yaptığı ilk şey bisiklete binmek. Peki şaşırtıcı olan nedir dediğinizi duyar gibiyim.

Şaşırtıcılık Amsterdam’ın bisikleti kullanma şekillerinden kaynaklanıyor. Bisiklet kullanırken plazmayı taşımaktan tutun, makyaj yapma, telefonla mesaj atma, saç toplama, el ele tutuşma ve en ilginci bisikletinde 6 çocuk taşıyan ebeveynler görebilirsiniz.

2. Restoranda fare görmek…

Restoranda fare görmeniz elbette şaşırtacak. Daha çok şaşırtacak olansa bu duruma tepki göstermenize tepki gösterilecek olması. Çünkü bazı restoranlar, fareye bu şekilde muamele etmenin hayvan haklarına ters olduğunu düşünüyor.

3. Garsonlarla konuşurken dikkat!

Diyelim ki bir restorandasınız. Garsondan masayı silmesini rica ediyorsunuz. Eğer garson size masanın temizlenmeye gerek olmadığını söylerse şaşırmayın.

4. Evlere Asılan Hollanda Bayrağı

Bir eve Hollanda bayrağı ve sırt çantası asılmışsa, evdeki çocuklardan birinin okulla ilgili güzel bir haberi vardır.

5. Uçan Eşyalara Rastlayınca Şaşırmayın

Amsterdam’daki ev merdivenlerinin dar olması sebebiyle eşyalar taşıma aletleriyle camdan içeri alınıyor. Sokaktan geçerken camdan indirilen bir eşya görünce korkmayın.

6. Çöpe Atılan Yataklar

Neden bilinmez, Amsterdam’ın birçok noktasında çöpe atılmış yatak var. Yatak atma furyası bir ara öyle noktaya gelmiş ki Amsterdam Belediyesi yatakların atılmaması için reklam filmi hazırlamış.

* Kaynak : Amsterdamda.com

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön