Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Amsterdam’da Yapabileceğiniz 6 Ücretsiz Etkinlik!
Destinasyonlar

Amsterdam’da Yapabileceğiniz 6 Ücretsiz Etkinlik!

Amsterdam'da Yapabileceğiniz 6 Ücretsiz Etkinlik!
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
12 Temmuz 2015

Amsterdam seyahatinizin daha keyifli geçmesini sağlayacak 6 ücretsiz etkinliği listeledik.  Eğer hala gideceğiniz şehre karar vermediyseniz de fikirlerinizi değiştirecek güzellikte bir Amsterdam turu öneriyoruz.

the eye film

The Eye Fim Müzesi:

The Eye film müzesi Amsterdam’ın önemli şehir simgelerinden ve sanat merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Sanat evi filmleri ve sergiler bilet gerektirse de Panaroma odasında duvara yansıltan filmleri izleyebilirsiniz. The Eye Müzesin’de ayrıca filmleri rahatça izleyebilmek için küçük kanepeler bulunmakta.

free walks

Ücretsiz Yürüyüş Turu ile Şehri Keşfedin!

Dam Caddesinde yer alan ulusal anıtından her gün sabah 11.15 başlayarak öğlen 1.15 ‘te bitiyor. Yeni Amsterdam Yürüyüş Turu şehri keşfetmenin hem en eğlenceli ve ekonomik yolu.  Tur yürüyerek 3 saat sürüyor ve bu süre boyunca ünlü Kırmızı Fener Mahallesi , Anne Frank’in Evi ve Kraliyet Sarayı gibi ünlü şehir simgelerini görme fırsatı yakalayacaksınız.

vondelpark

Vondelpark’da Eğlenceli Vakitler Geçirin

Amsterdam’ ın en ünlü şehir parkına hoş geldiniz! Gidin göl kıyısından çimlere ya da bankalara oturun, gün batışını izleyin. Parkın çevresini yürüyerek ya da bisiklette gezebilirsiniz. Parkın içindeki kafelerde yemek yiyebilir ya da kendi yiyeceklerinizi getirerek piknik yapabilirsiniz.

market

Sokak Pazarlarını Dolaşın!

Amsterdam mahalle arası pazarları ile ünlü bir şehir. Şehrin her yerinde ki pazarlarda eminim kendinize göre bir  şeyler bulacaksınız. Eğer aradığınız çiçek tarzı bir şeyse kanal kıyısında yer alan Bloemenmarkt ‘a gidebilirsiniz. Eğer aradığınız kyafet ayakkabı, küçük hediyelikler ya da ev eşyaları ise adresiniz tarihi ve Amsterdam’ın en büyük şehir pazarı olan pazar Albert Cuypstraat Markt ‘ı keşfedebilirsiniz.

shutterstock_205218136

 

Ücretsiz Canlı Müzikle Eğlenin!

Herkes bilir Amsterdam gece hayatı ile ünlüdür. Birçok bar, kafe ve sahnede neredeyse hafta boyu her gece farklı bir etkinlikle karşılaşabilirsiniz. Pazar geceleri Amstem’de yer alan Mulligan’s Irish Bar ‘da eğlenebilirsiniz. Caz müzik için ise adresiniz  tarihi caz kafe  Korte Leidsedwarsstraat uğrak noktanız olabilir.

shutterstock_231149185

Anne Frank Müzesinde Tarihi Hissedin!

Anne Frank, bir savaşın acı veren simgesi, yüreği büyük küçük kız. Yahudi soykırımı olağanca çıplaklığı ile gözler önüne seren günlüğü ile tarihi aydınlatan bir çeşit kahraman. Amsterdam’ın merkezi Prinsengracht ‘da eski bir ev olan Anne Frank Müzesini ziyaret etmeden Amsterdam gezinizi bitirmemenizi öneriyorum.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön