Anasayfa » Güncel » On Milyonda Bir: Amsterdam Müzesinin Özel Konuğu
Güncel

On Milyonda Bir: Amsterdam Müzesinin Özel Konuğu

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
7 Haziran 2017

Şanslı ziyaretçi tahmin edemeyeceği kadar önemli bir ödül kazandı. Stefan Kasper, Amsterdam’ın en fazla turist ağırlayan Rijks Müzesinin 10 milyonuncu ziyaretçisi oldu. ” Müze “de bir gece..

Amsterdam Rijksmuseum’a gelen 10 milyonuncu ziyaretçi olma ünvanı ile birlikte Stefan Kasper müzenin ilk ve tek “gece konaklama hakkını alan misafir olma” ödülünü kazandı. Kasper, Rembrandt’ın ünlü eseri “The Night Watch” ile birlikte müzede sanatla iç içe, keyifli, eğlenceli ve unutulmaz bir gece geçirdi.

 

Yazar E.L. Konigsburg’tan beri çoğu çocuğun hayalidir müzede bir gece geçirmek. Paha biçilemez eserlerin arasında kendini krallar gibi hissetmek. Bu hayalini gerçekleştiren Kasper, Michelin yıldızlı şef Joris Bijdendijk tarafından hazırlanan özel menüsü ve rahat kıyafetleri ile eserleri izleme keyfini kalabalıktan uzak tek başına yaşayabildi.

Stefan Kasper Müze Müdürü Tarafından Karşılandı

Hollandalı Kasper, müzenin müdürü tarafından bizzat karşılandı ve ödül kazandığını öğrendi. Rembrandt’ın en ünlü eseri karşısında geçireceği gece müze ziyaretçisini oldukça mutlu etti.

 

Rijksmuseum’un on milyonuncu ziyaretçisi olan Kasper “İnanılmaz bir sürpriz oldu benim için. Bütün şaheserleri dilediğim kadar seyredebileceğim bu eşsiz gece için sabırsızlanıyorum. Rüya gibi” dedi.

Rijks Müze Müdürü Taco Dibbits yaptığı açıklamada “Geçmiş dört yıl süresince müzemizi ziyarete gelen 10 milyon kişiye tek tek teşekkür ederiz. Önümüzdeki yıllarda da eserlerimiz ve sürprizlerimizle birlikte olmak dileğiyle” dedi.

 Rijksmuseum Amsterdam Hakkında

Rijksmuseum, Amsterdam’daki Museumplein’da yer alan Hollanda’nın ulusal müzesidir. Müzede sanat, zanaat ve tarih alanındaki parçalar sergilenmekte.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön