Anasayfa » Güncel » Amerika’da Deniz Feneri Sahibi Olmak İsteyen?
Güncel

Amerika’da Deniz Feneri Sahibi Olmak İsteyen?

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
20 Eylül 2016

Anahtar kelimeler; ABD Hükümeti, Deniz Feneri ve Açık Arttırma. Tüm kelimeleri bir araya getirip cümle oluşturulduğunda, Amerikan Hükümetinin açık arttırma ile satılığa çıkardığı 7 deniz fenerinden birine sahip olmanın mümkün olduğu fantastik haberi ortaya çıkıyor.

Dünya üzerinde satılığa çıkan birçok tarihi eser ve mekan listelemesinde enteresan bir yere sahip olacağı kesin olan deniz fenerlerinin çoğu, yüzyıldan daha eski olan binalar ve ülkenin doğu kıyısında ve Michigan Gölü çevresinde dizililer. Potansiyel alıcılara tamamen gizlilik ve yalnızlık vaadi garanti. 

The Skillagalee Deniz Feneri, Michigan. REUTERS/U.S.

The Skillagalee Deniz Feneri, Michigan. REUTERS/U.S.

İlk etapta kar amacı gütmeyen kuruluşlara açılan ihale, eğer üçüncü şahıslar tarafından alınmazlarsa, daha sonra en yüksek teklif veren kişi, fenerlerin sahibi olacak. 

Örneğin Kuzey Manitou Shoal Feneri, Kuzey Manitou Adası’nın güney doğusunda 1935 yılında inşa edilmiş bir deniz feneri ve ABD Genel Hizmetler Yönetimi tarafından açık arttırma ile kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından alınması için öne çıkartılmakta. Geçerli teklif; 10.000 dolardan başlıyor. Satın almak isteyenlerden, sanal kayıt ve sonrasında 15.000 dolarlık depozitoyu yatırmaları bekleniyor.

The North Manitou Shoal Deniz Feneri (Foto: USA GSA)

The North Manitou Shoal Deniz Feneri (Foto: USA GSA)

ABD Sahil Güvenlik Yetkililerine göre deniz feneri, yakın sularda gezinenler için hala çok önemli bir araç. Seyir tesisi, iki katlı çelik binadan oluşup, otomatik ışık içeren 63 metrelik çelik kuleye sahip. 

north manitou Foto:www.lighthousefriends.com/l

North Manitou Foto: www.lighthousefriends.com/

Gizlilik ve yalnızlık vaadinde kusur sunmayan fenerin alıcısı bakalım kimler ve nasıl insanlar olacak…

 

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön