Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » American Airlines Bütçe Kesintisine Gidiyor
Havayolları

American Airlines Bütçe Kesintisine Gidiyor

american-airlines-butce-kesintisine-gidiyor
Beste Eşerler
Beste Eşerler
27 Ekim 2015

Bir süredir Amerikan havayolu şirketlerinin özellikle ekonomi sınıfı uçuşlarında çeşitli bütçe kesintilerine gitmeye başladığını gözlemliyorduk. Konuya ilişkin son uygulama ise American Airlines tarafından başlatılacak. Şirket yetkilileri, önümüzdeki yıl itibariyle uçak bileti ücretlerinde ciddi indirime gidileceğini duyurdu.

American Airlines tarafından gerçekleştirilecek bu yeni atılımın içeriğinde ise, bilet satın alma işlemi sırasında yolculara yer seçme ve uçak içinde yemek servisinden yararlanma gibi hizmetler sunulmayacak. Şimdilik kısıtlamaların bunlar olacağı açıklanırken konuyla ilgili detaylı bilgi de önümüzdeki zamanlarda yine havayolu şirketi yetkilileri tarafından kamuoyuyla paylaşılacak. Bu durumda, yolcuların, koltuk satın alması dışında yapacağı her ek işlem ayrı ayrı ücretlendirilerek ekstra kapsamında değerlendirilecek.

Bazı havayolu şirketleri bu tür uygulamalara çoktan başladı

Ekonomi artı: standart bir ekonomi uçuşundan biraz daha pahalı, business class uçuşundan çok daha ucuz bir sınıf. Ek ücret olarak ödeyeceğiniz tek şey koltuk mesafesi seçeneği, tabi bir de ekstra bagaj hakkı. Havayolu şirketlerinin başlattığı bu yeni uygulama ile düşük ücretli havacılık piyasası hiç şüphesiz Amerika kıtasında da kızışmaya başlayacak. Bunun en önemli sebebi ise, birçok havayolunun eşzamanlı olarak bu girişim için harekete geçmesi…

“Sonuç olarak biz American Airlines Ailesi olarak düşük ücretli havacılık kategorisi için de hizmet vermeye başlayarak bu piyasada da varlığımızı koruyacağız; üstelik temel olarak yolcularımıza bir havayolu şirketinden beklediklerinin çok daha fazlasını sunarak bunu başarmak hedefindeyiz…” – Scott Kirby, American Airlines Başkanı

Amerika piyasasında var olan şirketlerin aldığı bu yeni inisiyatif sayesinde yolcuların, daha uygun fiyatlara, konforlarından taviz vermeden seyahat etme ayrıcalığı yaşama fırsatı bulabilecek olması ise hiç şüphesiz rekabeti en üst seviyeye taşıyacak.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön