Anasayfa » Girisimler » Amazon.com : Online Kitap Mağazası Mağaza Açarsa
Girisimler

Amazon.com : Online Kitap Mağazası Mağaza Açarsa

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
3 Eylül 2016

Kitap Mağazacılığın online devi Amazom.com dijital perakende satışlarını fiziksel perakende satışları ile birleştirdi.

20 yıl kadar önce internetten e-kitap satışına başlayan Amazon.com kitap satın alımına yönelik önemli bir yenilik başlatmıştı. Bu süreçte kimi kitapseverler kâğıdın ham kokusunun verdiği tutku ile bu yenliğe karşı çıkmış olsa bile Amazon.com satışlarındaki artı grafiği ile birçok mağazanın yıllık bütçesinde eksiklere girmesine de neden olmadı değil.

amazon-books

Arzu edilene edildiği anda ulaşım imkân ve kolaylığı ile teknolojik aletlerin her daim yanımızda oluşu birleşince online site özellikle seyahatseverlerin de ilk tercihleri arasına girdi.

Buna rağmen Amazon’un yöneticilerinden Jennifer Cast sitenin perakende mağaza açmış olmasına şaşırmamamız gerektiğini dile getirerek: “Şimdi müşterilerimiz NEDEN diye soruyor, aslında NEDEN OLMASIN diye sormaları gerekirdi” dedi. “Elimizde kitap bulmakta muhteşem bir kaynak var ve sanki sanatla bilimi birleştirmiş gibi hissediyoruz.” diye ekledi.

DSC08676-620x411

Herhangi bir kitap satış mağazası gibi olmayacağını, yıllardır online satıştan kazandığı deneyimi Seattle’de açılan mağazalarına yansıtacaklarını da belirten yönetici, California ve Oregon’da da benzer mağazalar açacaklarını belirtmekte.

7.400 metrekarelik mağaza ilk bakışta herhangi bir kitap satış mağazasını andırsa da hemen fark edeceğiniz üzere tüm kitaplar diğer mağazaların aksine yan yana değil, ön sayfaları görünür şekilde dizili bulunması. Bu sayede kitapların “sahiplerini” kendilerine çağıracağına inanmaktalar.

DSC08646-620x411

Ayrıca hemen her kitabın altında Amazon.com okuyucu yorumlarının bulunduğu siyah kartlar yerleştirilmiş. Bu yorumların da kitapseverlerin işini kolaylaştıracağını ümit eden firma sahipleri ve çalışanları sitenin tüm avantajlarını mağazada bu ve benzeri şekillerde kullanacaklarını belirtmekte.

indir

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön