Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Almanya’nın Yükselen Turizm Merkezi: Frankfurt
Destinasyonlar

Almanya’nın Yükselen Turizm Merkezi: Frankfurt

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
13 Şubat 2018

Tarihi önemi açısından Almanya’nın birçok şehrini turizmin canlı merkezi olarak adlandırabiliriz. Ancak ülkede öyle bir şehir var ki, 2018 yılında yıldızı daha da parlayacak… Frankfurt.

Frankfurt şehri genelde havalimanına iniş ve diğer tarihi ve kültürel etkinliklerin ağırlıkta olduğu şehirlere geçiş kapısı olarak kullanılır. Bu süreç hızla değişiyor.

Frankfurt Yeni “Mainhattan”

Ünlü yazar Goethe’nin memleketi ikinci dünya savaşından sonra birçok renovasyon geçirmiş olmasına rağmen Almanya tarihinde hala önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla da turistlerin ilgisini gittikçe artan oranlarda çekmektedir.

Sadece tarihi binaları değil, modern ve yeni gökdelenleri de en az kültür mirasları kadar ilgi görmektedir. O sebeple de şehir yeni “Mainhattan” ismiyle anılmaya başladı.

Kırmızı tuğlalı kiliselerin ardında yükselen bu özel mimari yapılar, modern camlarıyla geçmişle geleceği harmanlıyor gibi.

700 bin kadar az sayıda nüfusu olmasına rağmen şehirde yaşayanlardan yarısından çoğu Alman bile değil. Şehirde 100’den fazla değişik konuşma dili de kullanılıyor.

Farklı tatlara hitaben sanat, müzik ve mutfağı ile şehir, turistler için yeni bir cazibe merkezi olmaya aday.

Almanya’nın en büyük beşinci şehrinin komşuları da en az kendisi kadar ilgi çekici. Kaldırım taşlı ve müzeleri ile Sachsenhausen gibi. 2 gün boyunca 34 farklı müze gezmeyi sevenler de yine Frankfurt’ta konaklayıp, Sachsenhausen’i gezebilirler.

Kafe ve butikleriyle Ostend ve Nordend, ayrıca botanik bahçeleri ile de Westend’i es geçmemek gerek.

Oktoberfest (Eylül’de), Noel Zamanı ve Frankfurt Book Fair (Kitap Fuarı) şehrin en fazla ziyaretçi ağırladığı dönemler. Kısacası yılın hemen her dönemi Frankfurt’ta ilginç bir etkinlik misafirlerini bekliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön