Anasayfa » Güncel » Almanya, “Uçan Taksileri Bir Deneyelim” Dedi
Güncel

Almanya, “Uçan Taksileri Bir Deneyelim” Dedi

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
25 Haziran 2018

Hemen her destinasyonu birbirine modern otobanlarla bağlamış durumda olan Almanya, ulaşımda bir üst adıma geçmeye hazır görünüyor: Uçan araçlar.

Başbakan Angela Merkel hükümeti, Volkswagen markasının Audi birimi ile bir ön anlaşma imzaladı. Ön anlaşmanın sürpriz olmayan bir diğer ismi ise Airbus SE oldu. Almanya, kısa bir süre içerisinde Bavyera eyaletinin Ingolstadt şehri ve civarında uçan taksileri test etmeye başlayacak.

 

Geçtiğimiz Çarşamba günü Almanya hükümeti sözcüleri basın mensuplarına bir e-mail ile konu hakkında bilgi verdiler.

Audi’nin memleketi olan Ingolstadt’ta gerçekleştirilecek olan test uçuşlarının Almanya yüksek teknoloji kullanımı yönündeki büyüme trendiyle uyumlu olduğunu ve ulaşımda saklı nokta ya da zor ulaşılan nokta kalmayacağına dikkat çekildi.

Alman Ulaşım Bakanı Andreas Scheuer’in yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Uçan taksiler hayal olmaktan çıkmış durumda. Bu taksiler, mobil hayatımızda bizleri tümüyle farklı bir boyuta taşıyabilir. Hali hazırda teknolojik yatırımlara ağırlık veren şirketler ve genç girişimciler için de bu büyük bir fırsat”

 

Görünen o ki uçan araçlar ile seyahat edeceğimiz günler sandığımızdan çok daha yakın.

Mart ayında Cenova’da gerçekleştirilen Motor Show’da Audi ve Airbus bir araba ve / veya drone ile entegre çalışabilen iki kişilik bir kabini tanıtmışlardı. Intel Corp. ve Daimler AG destekli Volocopter GmbH ise aşağıda makalemizde de tanıtmış olduğumuz üzere bir başka uçan araç projesi ile gündemde.

 

Dubai Bu Testi De Geçecek Mi ? Hedef Uçan Taksiler

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön