Anasayfa » Güncel » Alman Tur Operatörleri’nden Türkiye İçin Güzel Haber
Güncel

Alman Tur Operatörleri’nden Türkiye İçin Güzel Haber

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
23 Kasım 2017

Almanya’da faaliyet gösteren tur operatörleri Bentour ve Anex Tour; 2018 yılı için Türkiye’ye yönelik kapasite artışına gideceklerini açıkladı.

Birçok turizm firması sene sonu rakamları ile birlikte 2018 planlarını da açıklamaya başladı. Almanya’da faaliyet gösteren Bentour’da bunlardan biri…

Alman tur operatörü, 2016 yılındaki zayıf talebin ardından bu sene Türkiye (ve Kuzey Kıbrıs) satış rakamlarında kaydettiği % 22’lik artışla 110 binlik satış seviyesine ulaştı. Böylelikle Bentour, Türkiye için önemli bir geri dönüşe imza attı.

Erken rezervasyonlarda % 41 artış

Şirket tarafından yapılan açıklamada 2018 yılına yönelik sinyallerin daha olumlu yönde seyrettiği aktarılırken, Türkiye’ye yönelik erken rezervasyonlarda % 41 oranında artış yaşandığı belirtildi.

Bentour CEO’su Deniz Uğur yaptığı açıklamada; ortalama fiyatların artmasıyla birlikte yeniden yüksek gelirlerin elde edilebileceğini bunun yanı sıra müşterilerin Paloma, Barut, Delphin, Gloria ve Royal gibi yüksek fiyatlı otellere yönelmeye başladığını vurguladı.

bentour deutschland ile ilgili görsel sonucu

15 destinasyonda 200 otel

Bentour, Türkiye’nin yanı sıra portföyündeki diğer destinasyonlarda da kapasite artışına gideceğini duyurdu. Bentour, gelecek yaz sezonu için 15 destinasyonda 200 otele portföyünde yer verecek. Deniz Uğur, bu destinasyonlarda 2017 yılını 41 bin müşteri seviyesinde kapattıklarını; gelecek yaz sezonunda bu rakamı 75 bin seviyesine yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

Anex Tour’dan 13 destinasyon, 268 otel, 3 noktaya uçuş

İlgili resim

Diğer yandan Anex Tour da 2018 yaz sezonu için Türkiye ve diğer destinasyonlara yönelik kapasite artışına gideceğini açıkladı. Almanya’daki faaliyetlerine geçtiğimiz yıl başlayan tur operatörü, 2018 portföyünde Türkiye’nin 13 farklı tatil bölgesinde yer alan 268 otele yer verecek. Bu otellerin büyük çoğunluğu 4 ve 5 yıldızlı oteller olacak. Anex, Antalya, Bodrum ve Dalaman’a yönelik uçuşlarını kendi havayolu firması olan Azur Air ile gerçekleştirecek.

Anex Tour, Türkiye’nin dışında Mayorka’da 117 otelde, Mısır’da 143 otelde, yeni destinasyonu Tunus’ta ise 62 otelde müşterilerine tatil imkanı sunacak.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön