Anasayfa » Güncel » Alcatraz Hapishanesini En Rahat Koltuğunuzdan Keşfedebileceksiniz Desek?
Güncel

Alcatraz Hapishanesini En Rahat Koltuğunuzdan Keşfedebileceksiniz Desek?

alcatraz-hapishanesi-en-rahat-koltugunuzdan-kesfedebileceksiniz-desek
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
15 Şubat 2016

Hepimizin bildiği üzere evinizden bir adım dışarı atmadan hatta en rahat koltuğunuzdan kıpırdamadan da bir şekilde dünyayı keşfetmemiz mümkün.  Bunun en eğlenceli yolunu sunan Google Street View 360 derece görüntülü keşif serisine ünlü hapishane Alcatraz gibi çılgın destinasyonları da ekledi!

Google Street View hayranlarına muhteşem haber geldi. Sadece Alcatraz ile kalmayıp aynı zamanda Pensilvanya’da ki Eisenhower Ulusal Sit Alanı, Arizona’da ki Montezuma Kalesi ve Başkan Abraham Lincon’un suikaste uğradığı yer alan Ford’s Theatre’da koltuğunuzdan  ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.

Hatırlayacağınız üzere Google bundan daha önce Petra Antik kenti ve bazı ünlü performans gösterilerin kulis ve sahnelerini de 360 derece gösterime açmıştı.

Birlşik Devletler İç İşler Sekreteri Sally Jewell, konu hakkında :” Teknoloji ve tarihin bu evliliği herkes için sanat eserleri ve sit alanlarını görerek Amerika’nın zengin ve köklü tarihini tatma imkanına erişmek anlamına geliyor.” dedi.

Google ise bu yeni sit alanlarını tanıtırken “ Ulusal Park Servisinin 100 yılı şerefine mekanları, hikayeleri, ve bir çok sanat eserini keşfetmeniz gerektiğine dikkat çekmek istedik. Amerika’nın mücevherlerinden nefes kesen park alanlarına , kültürel sit alanlarından tarihsel hazinelerine Ulusal Park Servisi müze koleksiyonları Birleşik Devletlerin geçmişi, bugünü ve geleceğine bir pencere açıyor.” dedi.

Şimdi ise Google Kültür Enstitüsü partnerliği eşliğinde 350 park alanı ile beraber 4000 fazla objeyi de online olarak 360 derece görme şansına sahipsiniz.

Teknoloji bir şekilde insanlar ve destinasyonlar arasında bu kadar güzel bir köprü kurarken faydalanmamız gerekir.

Keyifli keşifler!

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön