Anasayfa » Girisimler » Airbnb Şimdi de Ofis ve Büro Kiralayacak
Girisimler

Airbnb Şimdi de Ofis ve Büro Kiralayacak

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
23 Ekim 2017

Konaklama alternatifleri pazarlayarak turizm sektöründe taşları yerinden oynatan Airbnb, iş alanını yeniden genişletiyor. “Co-Working” uzmanı “We Work” ile işbirliği yapmaya başlayan Airbnb şimdi de ofis ve büro odaları pazarlayacak.

Başka şirketlerle paylaşma prensibine dayalı, kısa süreliğine ofis alanı kiralamak; yeni kurulan (start-up) şirketler ve tek başına çalışan serbest meslek sahipleri arasında yeni bir trend oldu. Hatta bu yeni trendi fark eden bazı oteller de ofis ve büro alanları sunmaya başladı bile… Ancak bu trendi yeni iş alanı olarak belirleyen şirketlerin en iddialısı tahmin edileceği üzere Airbnb oldu.

airbnb ile ilgili görsel sonucu

Yeni iş alanına pilot proje ile giren Airbnb, ilk olarak dünyanın belli başlı metropollerinde ofis ve büro odaları pazarlamayı planlıyor. Ancak şirket bu girişiminde yalnız değil. Airbnb‘in birlikte hareket edeceği ortağının ismi “We Work“. Üstelik bu işbirliğinin başlıca sebebi hizmet ağını global şirketler yönünde genişletmek.

İlgili resim

Nitekim, We Work tarafından kiraya verilecek ofis ve büro alanları, start-up şirketlerine veya diğer küçük şirketlere kiralanmıyor. Elemanlarını dünyanın birçok yerine göndererek yerinde çalıştırdıkları Dell, KPMG, Marriott, Microsoft, Bank of America ve Pinterest gibi global aktörlere sunuluyor.

office ile ilgili görsel sonucu

Almanya’da turizm üzerine yayın yapan AHGZ ile konuşan şirket sözcüsü; yeni iş modelinin ana fikrini şu sözler ile açıklıyor: “Hepimiz işimizin hayatımızın önemli bir parçası olduğunu biliyoruz. Airbnb misafiri, bir iş gezisi sırasında rahat çalışabileceği bir ortam ya da toplantı için uygun bir yer arıyorsa, ona bu doğrultuda uygun bir seçenek sunabilmek istiyoruz.”

Airbnb ve We Work; bu hizmetini şimdilik sadece Almanya‘da Berlin, Frankfurt ve Hamburg‘ta hayata geçirdi. Ancak kısa bir süre içerisinde ABD’de uygulamaya koyacak. Bu aşamada ilk olarak Chicago, New York, Los Angeles ve Washington‘da kısa süreliğine ofis ve büro odaları kiraya sunacak olan ortakların sonraki hedefi ise Londra ve Sydney olarak açıklandı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön