Anasayfa » Seyahat Sektorü » Ev Turizmi » Airbnb Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?
Ev Turizmi

Airbnb Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?

Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
26 Ağustos 2015

Hepimizin bildiği gibi büyük başarı hikayeleri bazı imkansızlıklarla başlar. Girişimci ruh bulunduğu yeri geliştirmeye yönelik çözümler sunmalı,  kendi sorununu akılcı yoldan çözmelidir.

Airbnb’nin başarı hikayesi de böyle başlamış. 2007 yılında sonradan Airbnb’nin kurucusu olacak iki arkadaş Brian Chesky ve Joe Gebbia San Francisco’da bir ev kiralamayı tercih etmişler, ancak kiralar oldukça pahalı gelmiş.

Bunun üzerine bu iki arkadaş bir websitesi kurarak evlerinden oda kiralamak isteyenleri bir araya getirmeye başlamışlar. 3 kişi ile başlayan bu hikaye Nathan Blecharczyk ‘da takıma katılınca 2009’da  “Air Bed and Breakfast” adını almış.

Şimdi Airbnb‘de ağaç evlerden botlara hatta kale bile kiralayabilirsiniz.

Şimdilerde Airbnb 25 milyon dolar değerleme ile dünyanın en değerli 3.girişimi olmuş.

Airbnb yalnız seyahat edenler ve iş seyahatine çıkanlar için en uygun opsiyon olarak görülürken, gün be gün seçnekleri geliştirerek ve akıllı ortaklıklar ile büyümeye devam ediyor.

Apartments-tg

Şimdi Airbnb’nin ABD’de ilk çeyrek verilerine bakalım :

Airbnb gruplar tarafından daha fazla tercih edilen br seçenek: gelen rezervasyonların yaklaşık %88’i iki ila dört kişilik gruplar tarafından yapılmış.

Rezervasyonları yaklaşık %60’I evin tamamını kiralamaya yönelik yapılmış.

Bir eve tek başına misafir olanların oranı %7 iken, %11 kadar insan Aibnb evlerini bir gecelik konaklama için tercih etmiş.

Fiyatlar oldukça uygun: USA Today’in haberine göre bir gecelik konaklama ABD’de 80$ ‘dan başlıyor.

Infografiğe göre Airbnb her ne kadara gruplar tarafından daha fazla tercih edilen bir opsiyon olsa da son olarak iş seyehatlerine çıkan kişiler için yaptıkları yeni düzenlemeler ile bu kesimden de gezgin toplamaya devam edecek, gün geçtikçe talebi artan bir servis olarak otellere rakip olmaya devam edecek.

Infografiği inceleyelim:

airbnb_tg
ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön