Anasayfa » Güncel » Air Canada Havayollarının Duyarlı Pilotu Bir Köpeğin Hayatını Kurtardı
Güncel

Air Canada Havayollarının Duyarlı Pilotu Bir Köpeğin Hayatını Kurtardı

air-canada-havayollarinin-duyarli-pilotu-bir-kopegin-hayatini-kurtardi
Beste Eşerler
Beste Eşerler
18 Eylül 2015

Seyir halindeyken uçağın kargo bölümünün ısıtma sisteminin arızalanması üzerine, Air Canada havayollarına ait uçağın pilotu uluslararası uçuşun yönünü değiştirerek acil iniş yaptı.

Simba isimli yedi yaşındaki Fransız bulldog cinsi köpeğin 13 Eylül 2015 Tel-Aviv – Toronto seferi sırasında seyahat ettiği kargo bölümünün havalandırma sisteminin arıza yapması sonucu ortamın sıcaklığı hızla düşmeye başladı.

İkaz ibaresini fark eden pilotun uçağın seyrine herhangi bir etkisi olmayacak olmasına karşın kesin bir kararla Frankfurt havaalanına iniş yapması ise özellikle hayvanseverler tarafından alkışlandı.

Olayla ilgili açıklama yapan uçuş uzmanı Phyl Durby: “Bu tip arızalarda kabin ısısı hızlı bir şekilde düştüğü için köpek donma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Pilot, kaptanı olduğu uçak içindeki herkesin hayatından sorumludur; bu ister insan isterse hayvan olsun…” açıklamasında bulundu.

Hayvanseverler, uçağın kargo bölümünde hayvan taşınmasına karşı

Maalesef, Ulaştıma Bakanlıklarının talebiyle her ay düzenlenen taşıma raporları incelendiğinde birçok hayvanın taşıma esnasında yaralandığı ya da hayatını kaybettiği belirtiliyor. Yalnızca hayvanseverler değil; birçok yolcu da bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirdi.

air-canada-pilot_tg

Uçağın kargo bölümünden çıkarılan Simba ve sahibi

Diğer taraftan, Frankfurt havaalanında, sahibi Alman Kontorovich’e teslim edilen Simba ve Kontorovich; Toronto seferi yapan başka bir Air Canada uçağına bindirilirken köpeğin sahibi: “Bu benim köpeğim, çocuğum gibi ve hayatını duyarlı pilotumuza borçlu” açıklamasında bulundu.

Toplamda 1 saatten fazla gecikme yaşanmasına rağmen hiçbir yolcunun şikayet etmemesine çok sevindiğini söyleyen Air Canada pilotuysa, kim olursa olsun böyle bir durumda gerekeni yaptığı için memnun olduğunu dile getirdi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön