Anasayfa » Güncel » ABD’nin Ünlü Seyahat Bloggerları İstanbul’da!
Güncel

ABD’nin Ünlü Seyahat Bloggerları İstanbul’da!

ABD’nin Ünlü Seyahat Bloggerları İstanbul’da!
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
30 Haziran 2015

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu THY, ABD’nin en ünlü seyahat blogu yazarlarını İstanbul’da ağırladı. Etkinlik ile ziyaretçiler Türkiye’nin turistik yerlerini ve kültürünü yerinde deneyimleyerek takipçileriyle paylaştı. 

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen “Seyahat Blogu Yazarları Zirvesi” kapsamında, ABD’nin ünlü seyahat bloggerları Türkiye’yi ziyaret etti. Bu yıl ikincisi düzenlenen zirvenin ilk etkinliği geçen yıl Beyaz Saray’da düzenlenmişti.

THY’nin ağırladığı ABD’nin en çok takip edilen seyahat bloggerları, bu yılın organizasyonu kapsamında iki gün boyunca İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret etti. ABDli 29 blog yazarına, Türk kültürü tanıtıldı. Yazarlar, daha sonra istedikleri takdirde kaleme almak üzere Türk mutfağının yanı sıra, Türk sanatlarını inceleme fırsatı buldu.

Turistik Bölgelere Tur Düzenlendi

29 blog yazarı, İstanbul gezilerinin tamamlanmasının ardından, kapsamlı bir tura çıktı. 4 ayrı gruba ayrılan bloggerlar, Urfa-Mardin, Konya-Kapadokya, Efes-Pamukkale ve Trabzon-Rize bölgelerini ziyaret etme imkanı buldu.

THY’nin ABDli bloggerları ağırladığı etkinlik, Türkiye’nin tanıtımı için de önem taşıyor. Düzenlenen turların ardından ziyaretçiler, gözlemlerini ve Türkiye deneyimlerini #LoveFromTurkey ve #WidenYourWorld etiketlerini kullanarak takipçileriyle paylaştı.

Zirveye ilişkin görüşlerini dile getiren Amerika ve Kuzey Avrupa Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Mustafa Doğan, THY konforuyla sunulan 4 günlük tur kapsamında ‘Dünyayı Keşfet’ teması ile, tematik turizmi vurguladıklarını belirtirken, ziyaretçilerin farklı destinasyonlarda ağırlamayı tercih ettiklerini anlattı. ABD’nin en etkili seyahat yazarlarına doğal ve kültürel zenginliklerin tanıtıldığını dile getiren Doğan, “Tarihimizi birebir tanıtma fırsatı yakaladık. Bu proje ile Türkiye turizmine destek vermekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön