Anasayfa » Güncel » ABD Vize Başvurularında “Sınırlı Kabul”e Başladı
Güncel

ABD Vize Başvurularında “Sınırlı Kabul”e Başladı

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
14 Kasım 2017

ABD ile yaşanan vize krizinde çözüme yönelik karşılıklı adımlar atıldı. ABD vize başvurularında sınırlı kabule başlarken, İstanbul Başkonsolosluğu da vize işlemlerinde normale dönüyor.

Türkiye ile ABD arasındaki vize gerginliğinde önemli bir gelişme yaşandı. ABD Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada “Ön güvenceler temelinde Türkiye’de kısıtlı vize hizmetlerinin yeniden başlamasına izin verecek derecede güvenlik durumunun iyileştiğine inanmaktayız” ifadelerine yer verilmişti. Ardından ise ABD Büyükelçiliği Vize Bilgi Servisi tarafından vize başvurusu yapan Türk vatandaşlarına mail göndererek, ABD misyonunun sınırlı ölçüde vize başvurularını kabul etmeye başladığını bildirmişti.

İlgili resim

ABD Büyükelçiliği’nin Vize Bilgi Servisi’nin vize başvurusu yapan Türk vatandaşlarına mail olarak ğönderdiği mesajda şu bilgilere yer verildi:

“ABD’ye seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri artık yeniden randevu alabilirler”

“Sayın Başvuru Sahibi, Türkiye’deki ABD misyonu, sınırlı ölçüde vize başvurularını kabul etmeye başlamıştır. ABD’ye seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri artık yeniden randevu alabilirler. Ancak, sınırlı sayıda randevu verilebileceğinden normalden daha uzun bir bekleme süresi olabilir. Bazı durumlarda acil randevu alınabilir. Eğer acil bir seyahatiniz söz konusu ise ve istediğiniz tarihe randevu alamıyorsanız, lütfen boş olan en yakın tarihi seçiniz ve ardından acil başvuru için gereken adımları izleyiniz. Acil başvuru talebinde bulunurken lütfen seyahatinizin neden acil olduğunu açıklayınız ve önceki randevunuzun iptal edildiğini belirtiniz. Teşekkür ederiz! ABD Vize Bilgi Servisi”

Bu açıklamanın ardından bir adım da Türkiye’den geldi. Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği, Türkiye’nin ABD’deki diplomatik temsilciliklerinde ABD vatandaşlarının vize başvurularının sınırlı ölçüde alınmaya başladığını açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada açıklamada; “Türkiye, ABD’deki diplomatik ve konsüler misyonlarından ABD vatandaşlarının vize başvurularını sınırlı ölçüde almaya başlamaktadır.” ifadesine yer verildi.

amerika vize ile ilgili görsel sonucu

 

Eski düzene geri dönülüyor

Alınan bilgiye göre; ABD’nin ilk adımda, vize başvurusu yapan 500’den fazla kişiye randevu verdiği, öğrenci olsun olmasın, sağlık problemi aranmaksızın tüm başvurulara vize randevusu verilerek görüşmeler başlatılacak.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön