Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » 19 Mayıs Tatili Nasıl Ekonomik Hale Gelir?
Acentalar

19 Mayıs Tatili Nasıl Ekonomik Hale Gelir?

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
17 Mayıs 2017

19 Mayıs tatiline sayılı günler kaldı. Siz de henüz program yapmadıysanız, seyahat arama motoru Skyscanner’ın, 19 Mayıs tatilini daha ucuza getirmenizi sağlayacak önerilerine göz atabilir, son dakikada keyifli bir alternatif yakalayabilirsiniz.

Kısa seyahat ve gezi planları için en çok tercih edilen zamanların başında resmi tatiller geliyor. Özellikle hafta sonunun öncesi veya sonuna denk geliyorsa…

Seyahat etmek isteyenlerin için pratik ve hesaplı alternatifler sunan Skyscanner, bu sene Cuma gününe denk gelen 19 Mayıs tatilinde uygun fiyata seyahat etmek isteyenler için ipuçlarını sıralıyor. İşte tatili ucuza getirmenin ipuçları…

Öncelikle Skyscanner’ın en uygun rezervasyon zamanı interaktif çizelgesine göre ucuza seyahat edilebilecek popüler yurt içi destinasyonlar şöyle sıralanıyor: Antalya, İzmir, Bodrum ve Dalaman. Ancak seçenekler elbette ki bunlar sınırlı değil.

Yakın destinasyonları tercih edin!

Hafta sonu tatilleri için yakın destinasyonları tercih eden seyahatseverler, uygun fiyata seyahat edebilirler. Skycanner uygulamasındaki “hafta sonu kaçamakları” özelliği ise, hem yurt içi hem de yurt dışında en hesaplı bilet fiyatlarını sıralayarak, henüz kararını verememiş tatilcilere öneriler sıralıyor.

Esnek Olun!

Uçuş saati konusunda esnek davranarak uygun fiyat seçenekleri ile tatil yapmak mümkün. Daha az tercih edilen uçuş saatlerinde biletler genelde daha ucuzdur. Aynı zamanda, birden fazla havaalanına sahip şehirlerde, az tercih edilen havaalanlarına uçuşlar da yoğun olanlara göre daha düşük fiyatlıdır.

Özellikle kısa süreli tatillerde destinasyon seçiminde esnek olarak, uygun fiyata seyahat etmek mümkün. Ayrıca Skyscanner uygulamasındaki “her yere” arama seçeneği de esnek tatil seçenekleri olan seyahatseverler için ucuza seyahat edebilme imkanı sağlıyor. Kullanıcılar, seyahat etmek istedikleri tarihleri seçerek, bu tarihlerde birçok farklı destinasyona hesaplı uçak bileti alternatiflerini görebilirler.

Ekstra ücretlere dikkat!

Havayolu şirketlerinin bagaj, yemek ya da Wi-Fi hizmeti politikalarına göz atmak fayda sağlayabilir. Bu hizmetler için talep edilebilecek ücretlere dikkat ederek daha uygun fiyata seyahat etmek mümkün.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön