Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » 30 Olmadan Görmeniz Gereken 30 Yer -3
Destinasyonlar

30 Olmadan Görmeniz Gereken 30 Yer -3

30_olmadan_gormeniz_gereken_30_yer_3
Beste Eşerler
Beste Eşerler
12 Ekim 2015

Yazı dizimizin ilk ve ikinci bölümlerinde henüz ruhumuz ya da bedenimiz veya her ikisi de 30 olmadan gidebileceğimiz bazı alternatifleri görmüştük. Şimdi sıra 3. ve son bölümde…

Yazı dizimizin son bölümünde, her bir kıtayı tek tek inceledikten sonra, rotamızı bu kez Güney Amerika ve Okyanusya kıtalarına çeviriyoruz. Bakalım bir sonraki tatil destinasyonunuza nereler alternatif olabilir.

 

GÜNEY AMERİKA

30_olmadan_gorun_tg

Galapagos Adaları

  1. Galápagos Adaları, Ekvator

Eğer macera dolu bir serüven peşindeyseniz bu adalar tam size göre. Dünya üzerinde endemik bitkiler ve hayvanların sıkça bulunduğu bu adada, kim bilir belki sizde henüz 30 olmadan yeni bir canlı türü keşfedersiniz.

30_olmadan_gorun2_tg

Los Talgos

  1. Los Tolgos, Arjantin

Arjantin efsanesi Eva Peron’un memleketi Los Tolgos, size muhtemelen bir gün yetecek bir şehir. Üstelik Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e de uzak değil.

30_olmadan_gorun3_tg

Macchu Picchu

  1. Macchu Picchu

Dünya üzerinde en çok yağmur alan yer Macchu Picchu, Inka İmparatorluğunun göz bebeği bu şehir, gencecik ruhunuza kesinlikle yeni bir bakış açısı kazandıracak. Listede sadece festival şehirleri olduğunuz düşünmemiştiniz herhalde değil mi ? Biraz tarihten kimseye zarar gelmez.

30_olmadan_gorun4_tg

Pnta del Diablo

  1. Punta del Diablo, Uruguay

Arjantin ve Brezilya arasında kalan bu ülke, her ne kadar onlar kadar bilinmese de tek kelimeyle mükemmel. Bu sevimli ülkenin sahil köylerinden biri olan Punta del Diablo ise 30 olmadan görmeniz gereken yerlerden biri. Eğer burda yaşamaya karar verirseniz, bunu gerçekleştirmek için hala vaktiniz varken…

30_olmadan_gorun5_tg

Rio

  1. Rio de Janeiro, Brezilya

Brezilya’nın başkenti olmasa da en tanınmış şehri. Sadece Rio. Sırt çantanızı kapın ve henüz 30 olmadan bu şehri yürüyerek karış karış keşfedin. Pişman olmayacaksınız !

 

OKYANUSYA

30_olmadan_gorun6_tg

Avustralya Çölleri

  1. Avustralya Çölleri

Çöller yalnızca kuzey yarımkürede mi sanıyordunuz ? Hayır, değil. İçinizdeki maceraperesti ortaya çıkarın ve bu çöllerde huzuru bulmak için 30 olmadan yola çıkın.

30_olmadan_gorun7_tg

Great Barrier Reef

  1. Great Barrier Reef

Su altına meraklıysanız ve mercan resifleri arasında dans etmeye hazırsanız, burası tam sizlik. Quennsland’in kıyısında bulunan bu bölge, pek kimse bilmese de Dünya’da bulabileceğiniz en iyi dalış yerlerinden biri.

30_olmadan_gorun8_tg

Fiji

  1. Fiji

Okyanusya’ya kadar inmişken Fiji’ye uğramamak olmaz. Serin sularının tadını çıkarmak ise tam bir mutluluk…

30_olmadan_gorun9_tg

Yeni Zelanda

  1. Yeni Zelanda

Doğal güzellik deyince akla gelen ilk yerlerden biri hiç şüphesiz burası. Frodo’nun evi olarak da bilinen bu ülke, 30 olmadan eşsiz güzelliklerinden yararlanmanız gereken yerlerden biri.

 

Unutmayın, zaman en acımasız boyutlardan biri ! Çok çabuk geçerken, siz siz olun bir an önce planınızı yapın.

Bon voyage…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön