Anasayfa » Güncel » 2019 Yılı Seyahat Trendleri Belirlendi
Güncel

2019 Yılı Seyahat Trendleri Belirlendi

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
6 Aralık 2018

Internet tarayıcınız aracılığı ile yaptığınız küçük bir araştırma sizin için çok da önemli olmayabilir. Ancak ardında tutulan istatistikler ile gelecek yılların trendleri tam da bu araştırmalar ile şekilleniyor. Bu gerçek, seyahat sektörü için de aynı.

2019 Yılı, Avrupa Şehirleri İçin Turizm Açısından Önemli Bir Yıl Olacak

Broadway Seyahat Acentesi, geçtiğimiz yılların internet araştırma verilerini yorumlayarak turizm ve seyahat sektörü için aşağıdaki öngörülerde bulundu.

 

 

Ulaşım imkânlarının gerek çeşitlilik ve gerekse ekonomik açıdan avantajlı hale gelmiş olması daha önce hiç seyahat etmemiş olan insanları bile harekete geçirdi. Teknolojinin de gelişimine paralel olarak özellikle “dünyanın harikalarını” ziyaret edip, tecrübeyi birebir yaşama fikri artık hiç kimseye uzak değil.

Yine istatistiklere göre seyahat severler 7 yıllık bir aradan sonra Mısır’ı gezilesi görülesi destinasyonlarına yeniden katmaya başladı ve 2019 yılında da bu ilgi artarak devam edecek.

“Hafta sonu kaçamak tatiller” adlı trend de sürekli tercih sıralamasında artış sergiliyor. Psikologlara göre iki gün nefes almak için bile olsa bulundukları yerden yakın ya da uzak bir seyahat planlayanların sayısı her gün artıyor.

Son 4 yıldır „Romantik bir tatil“ geçirmek için yollara düşen çiftlerin sayısında da %16,6’lık bir artış var. Tatillerini sevgi dolu anılar ile birleştirmek isteyenlerin ise artan sayıda Yunanistan, Santorini’yi tercih ettiği rapor ediliyor. 2014 yılından beri Santorini’yi ziyaret edenlerin sayısı %57’ye oranında yükselmiş.

2019 yılı “gözde şehirler”e bakıldığında ise Romanya’nın ziyaretçi sayısı bakımından yoğunlaşması ve hatta 2020 yılında „Yeni Berlin“ olması bekleniyor.

Televizyon dizileri ya da sinema filmlerinin seyahat sektörüne olan etkisinin de istatistikleri etkilediği şüphesiz. İnsanlar beğenip, takip ettikleri yapımlara ait çekimlerin gerçekleştirildiği yerleri görmek için inanılmaz uzak mesafe ve yorucu bütçelerle seyahat ediyor. Bu konudaki rekor ilgi ise Game of Thrones çekim yerlerine ait.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER