Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » 2018’de Satılan Biletlere Göre Seyahat Tercihlerimizin “En”leri…
Acentalar

2018’de Satılan Biletlere Göre Seyahat Tercihlerimizin “En”leri…

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
28 Ocak 2019

2018’de seyahat amaçlı satılan en ucuz bilet ne kadara satıldı? Peki ya en pahalısı? Biletler en çok hangi cihazlardan satın alındı dersiniz? Yolculuk süresi en uzun destinasyonlar hangileriydi? Sizce erkekler mi yoksa kadınlar mı daha çok yolculuk yaptı? biletall.com 2018 yılı seyahat verilerini paylaştı. Paylaşılan istatistikler arasında, ilgi çekici birçok detay mevcut.

Yurt içi ve yurt dışına seyahat etmek isteyenler için 500 havayolu, 200 otobüs firması, tren ve feribot alternatifleri ile 2018’de ise 7,5 milyon işlem gerçekleştirmeyi başaran biletall.com, 2018 yılı seyahat tercihlerine projeksiyon tutan verilerini paylaştı. Buna göre 2019’a da ışık tutacak; “Geçtiğimiz yıl satılan en ucuz bilet ne kadardı? En çok tercih edilen destinasyonlar nereleri oldu? En çok kadınlar mı yoksa erkekler mi bilet aldı?” gibi pek çok soru cevap bulmuş oldu.

En ucuz bilet 2 TL, en pahalısı 22 bin 513 TL

Paylaşılan verilere göre satın alınan en pahalı otobüs bileti 500 TL ile Adana – Bağdat, en pahalı yurt içi uçak bileti 1498 TL ile Erzurum – İstanbul, en pahalı yurt dışı uçak bileti 22 bin 513 TL ile Adana – New York oldu. Satılan en ucuz biletlere baktığımızda ise 2 TL ile Diyarbakır – Silopi otobüs bileti, 29,99 TL ile Antalya – Adana yurt içi uçak bileti ve 153,1 TL ile İstanbul – Köln yurt dışı uçak bileti karşımıza bileti çıkıyor.

En Uzun Yolculuk 23 Saat 59 Dakika

Yolculuk süresi en uzun bilet verilerine göre ise 23 saat 59 dakikalık Manisa – Ardahan en uzun otobüs yolculuğu oldu. Artvin Hopa Havaalanı – İstanbul Atatürk Havaalanı 6 saat 35 dakika ile en uzun yurt içi uçak yolculuğu olurken 20 saat 20 dakikalık İstanbul – Yeni Zelanda ise en uzun yurt dışı uçak yolculuğu oldu.

En çok satış yapılan noktalar?

En fazla bilet satışı yapılan noktalar yurt içinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin olurken, yurt dışında ise Frankfurt, Amsterdam, Paris, Londra ve Dusseldorf şehirleri karşımıza çıkıyor.

Biletall aracılığı ile biletler en fazla 13.00 – 14.00 saatleri arasında satın alındı.

Biletlerin yüzde 78’i Mobil Cihazlardan Alındı, yüzde 61’ini kadınlar aldı

Cinsiyete göre yapılan analizlerde ise müşterilerin yüzde 61,62‘sini kadınlar, yüzde 38,38‘ini ise erkekler oluşturuyor. Biletlerin satın alındığı cihazlara baktığımızda ise mobilin liderliğini devam ediyor. Yapılan satın almaların yüzde 78’i mobil üzerinden yapılırken, yüzde 22’si ise masaüstü üzerinden gerçekleştirildi.

Uzak Rota Seyahat Teknoloji Ödülleri’nde “Yılın Yerli Seyahat Uygulaması” seçilen ve 3 farklı dalda daha ödül alan şirket, geçtiğimiz günlerde de ‘Deloitte Technology Fast 50’de Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olarak ödül aldı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön