Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » 2016’nın Seyahat Trendi: Uzak Destinasyonlar
Destinasyonlar

2016’nın Seyahat Trendi: Uzak Destinasyonlar

2016nin-seyahat-trendi-uzak-destinasyonlar
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
8 Ocak 2016

Yeni yılda yeni yerler keşfetmek isteyenler, bu yıl seyahat rotalarını değiştirdi. 2015’in favori destinasyonları Moskova ve Amsterdam’dı. Ancak bu yıl yerli turistlerin en gözde destinasyonları Bangkok ve New York gibi uzak yerler.

2016 için seyahat planlarınızı yapmaya başladınız mı? Geçen yıl seyahat ettiğiniz yerleri mi tercih edeceksiniz yoksa bu yıl siz de rotanızı uzaklara mı çevirdiniz? Seyahat arama sitesi Momondo, seyahatseverlerin tercihlerini ortaya koyan bir araştırmaya imza attı. Araştırmaya göre, yerli turistler bu yıl en çok Bangkok ve New York’a gitmeyi planlıyor.

2015 yılı boyunca yapılan tüm uçuş aramalarını ve 2016 tatil planları için yapılan aramaları inceleyen Momondo, yurt dışının favori destinasyonlarını belirledi.

En Popüler Şehirler: Bangkok ve New York

Yeni yıl için yapılan yurt dışı seyahat aramalarında ilk sırada Tayland’ın en büyük kenti ve başkenti Bangkok yer alırken, dünyanın en popüler şehirlerinden biri olan ABD’nin New York şehri ise ikinci sırada.

Başkentler en çok aranan yerler arasında. Avrupa için seyahat aramalarına bakıldığında Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Fransa’nın başkenti Paris ve İtalya’nın başkenti Roma ilk 5’i oluşturuyor.

Türk vatandaşlarının en çok yaşadığı ülkelerin başında gelen Almanya’nın başkenti Berlin de listenin altıncı sırasında.

Avrupa aramaları bir önceki yıl ile kıyaslandığında, bu yıl terör olayları ile sarsılan Paris’in yedi basamak birden yükseldiği görülüyor. Roma altı, Berlin ise dört basamak yükseliyor. Amsterdam’da ise düşüş var. Hollanda’nın başkenti, bir basamak geriledi.

Küba’nın başkendi yedinci sırada yer alırken, sıralama Londra, Moskova ve Los Angeles şeklinde devam ediyor. 2015’in lideri konumundaki Moskova’nın bu yıl dokuzunculuğa düştüğü görülüyor.

2015’te Neler Arandı?

Araştırmaya göre, geçen yıl en çok Rusya’nın başkenti Moskova araştırıldı. Amsterdam ikinci, Kuzey Kıbrıs uçuş aramaları ise üçüncü oldu.

Bu yıl için en çok aranan destinasyon olan Bangkok, geçen yıl dördüncü sıradaydı. Ukrayna’nın başkenti Kiev ise beşinciydi.

Yurt içi aramalarına bakıldığında ise, ilk beş yine değişmedi. 2014 yılında olduğu gibi 2015’te de sırasıyla İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara ve Adana’ya uçuşlar arandı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER