Anasayfa » Seyahat Sektorü » 2016’nın İlk Durakları: Yeni Yılda Açılacak Yepyeni Müzeler-2
Seyahat Sektorü

2016’nın İlk Durakları: Yeni Yılda Açılacak Yepyeni Müzeler-2

2016nin-ilk-duraklari-yeni-yilda-acilacak-yepyeni-muzeler-2
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
10 Ocak 2016

Yeni yıl bizlere yeni kültürleri keşfetme şansı ile gelmiş olsun. Geçen hafta gittiğiniz yerlerde mutlaka görmeniz gereken yeni açılacak müzelerden bahsetmiştik.Buradan okuyabilirsiniz.

Bu hafta ise seriye devam ediyor ve tarih, kültür ve sanata dair yeni ilham kaynağınızı oluşturacak müzelere göz atıyoruz.

Haydi başlayalım.

 

chaplin dünyası

chaplin dünyası

Chaplin’in Dünyası : Modern Zamanlar Müzesi – Corsier-sur-Vevey, İsviçre

Müzenin tahmini açılış tarihi 2016 bahar  olarak belirlenmiş. Ancak beklediğimize değecek bir müze olacağa benziyor. Modern sinemanın efsanevi Şarlo karakteri ile Charlie Chaplin’in İsviçre Manoir de Ban da  açılacak olan  müzesinin dış duvarları ile Chaplin’in eserleri ile süslenecek ve komedi filmleri de o duvarlarda tekrardan gösterilecek..

Müzede ziyaretçileri birden fazla ilginç etkinlik bekliyor olacak. En ilginçlerinden birisi ise Chaplin’in kızı için yaptığı ancak tamamlayamadığı kanatlarında müze içinde yer alıyor olması. Ayrıca Easy Street filmininde reprodüksiyonu yer alıyor olacak.

Sergiler ise sadece Chaplin’in yaratıcılığına adanmış.

2016’da mutlaka görülmesi gerekenlerden.

levi coffin evi

levi coffin evi

Levi Coffin Evi  Yorum Merkezi  Fountain City, Indiana- USA

2016’nın son ayında açılması planlanan Levi Coffin Evi , “Yeraltı Demiryolu’nun Kralı” olarak anılan Levi Coffin’in hatırasını yaşatmak adına kuruluyor.

Ayrıca, müze evi ise ABD Ulusal Tarihi Kent Simgesi olarak değerlendiriliyor ve Amerika’nın demiryolları endüstrisi tarihinin daha iyi anlaşılmasını amaçlıyor.

Müzede gezebileceğiniz ilginç sergilerden birisi ise “Indiana’nın Yeraltı Demiryolu Deneyimini Yaşama Geçirmek” isimli sergi olarak belirlenmiş.

imge ve sesler

imge ve sesler

İmge ve Sesler Müzesi , Rio de Janeiro Brezilya

Müzik ve dansın anavatanı kabul edilen Rio de Jenario’da tam da tarihine uygun bir müze olan İmge ve Sesler Müzesi 2016 Eylül’ünde açılıyor.

Aslında 1965’de açılmış olan bu müzenin yer değişikliği ve bazı dizayn çalışmaları nedeniyle yenilendiğini ve daha lüks bir mekan olan Copacabana Kumsalına taşınacağını öğreniyoruz.

Müzenin muhtemel ziyaretçileri ise video kayıtları, eski ulusal radyo kayıtları ve büyük bir fotoğraf arşivi ile görsel ve iletişsel tüm detaylara doyacaklar.

Müzenin sadece bir katı ise Portekiz asıllı Brezilyalı samba sanatçısı ve dansçısı Carmen Miranda’ya ayrılmış.

Müzenin ilginç mimarisini yaratan grup ise Los Angeles’ta The Broad Museum’un tasarımcıları ile aynı grupta.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön