Anasayfa » Etkinlikler » 17 Bin Kilometre Bisiklet Sürerek Olimpiyatlara Geldiler
Etkinlikler

17 Bin Kilometre Bisiklet Sürerek Olimpiyatlara Geldiler

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
21 Şubat 2018

İsviçreli baba, kayakçı oğlunu Olimpiyatlarda izlemek için tam 17 bin kilometre bisiklet sürerek Güney Kore’ye geldi. Sporcunun azmi belli ki azimli babasından geliyor…

Olimpiyatlara katılma tutkusu büyük fedakârlık, sorumluluk, güç ve disiplinli çalışma gerektirir. Sadece olimpiyatlara katılanlar için de değil aslında. Aynı zamanda katılımcıların ailelerine de önemli görevler düşüyor bu yolda.

 

İsviçreli kayakçı Mischa Gasser’in ailesi ise durumu biraz daha farklı ele almış. Olimpiyatlara katılan oğlunu izlemek için tam tamına bir yıldır pedal çeviriyor.

İsviçre’den Güney Kore’ye

55 yaşındaki Guido Huwiler, ikinci eşi Rita Ruttimann ile 02 Şubat 2017 tarihinde İsviçre’den yola çıktılar. Bisikletleriyle çıktıkları bu serüvenin hedefi olimpiyat oyunları zamanında Güney Kore’de olmaktı. Oyunların başlamasına bir hafta kala da amaçlarına ulaştılar.

 

Cesur ve güçlü baba Guido, oğlunu cumartesi akşamı Phoenix Snow Park’ta yarışırken izleyebildi. Sporcunun annesi de oğlunu izlemeye gelmişti. Ancak tabiri caiz ise o “normal” seyahat araçlarından birini kullanıp, Güney Kore’ye uçakla gelenlerdendi.

Sporcu Gasser “Babam biraz çılgındır” dedi gülerek. “Daha gençken de de yüksek binalardan atlardı.”

İsviçreli sporcu baba ve eşi tüm seyahatlerini kişisel Instagram hesaplarında paylaşmış durumdalar. Üstelik her bir pedalın detayına kadar.

Sadece sporcunun kendisinin değil, babanın da bir madalya hak ettiğini düşünüyoruz.

Bisiklet tutkunu çift seyahatleri boyunca 20 ülkeyi geçtiler. İsviçre, İtalya, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Sırbistan, Bulgaristan, Türkiye, Gürcistan, Ermenistan, İran, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan, Tayland, Laos ve tabii ki Güney Kore.

Siz de göz atmak isterseniz aşağıdaki linki tıklamanız yeterli:

17 Bin KM Pedalla

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön