Anasayfa » Girisimler » Yurt Dışı Seyahatlerinde “Troy” İle Ödeme Dönemi
Girisimler

Yurt Dışı Seyahatlerinde “Troy” İle Ödeme Dönemi

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
11 Kasım 2017

Türkiye’nin Ödeme Yöntemi “Troy”un Discover ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde, Troy logolu kartlar yurt dışında yapılacak işlemlerde de geçerli olacak.

Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde bir süredir bir Türk markası var. Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’nin Nisan 2016’da hayata geçirdiği, Türkiye’nin Ödeme Yöntemi olarak adlandırılan “Troy”… Bu yerli ödeme sistemi, artık yurt dışı seyahatlerinde kullanılabilecek. Nasıl mı?

BKM, 185 ülkede, 41 milyonun üzerinde alışveriş noktasında ve 1,9 milyonun üzerinde ATM’de geçerli global bir ödeme kuruluşu olan Discover ile önemli bir anlaşmaya imza attı. BKM’den yapılan açıklamaya göre, Discover ile yapılan iş birliğinin ardından Troy logolu kartların yurt dışında kabulünün sağlanarak tüm dünyada geçerli hale gelecek.

Türk bankacılık sisteminin yaptığı katkılar ve tüm bankaların ortak katılımı ile hayata geçen Troy’un, ulaştığı seviye ve büyüklük sonucunda Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan Orta Vadeli Program’da da kendine yer bulduğu anımsatılan açıklamada, sistem üyeleri için artık yurt dışında da geçerli olacak şekilde kart basılabileceği belirtildi.

“20 milyonu aşkın kişiye yerli bir çözümle ulaşmayı hedefliyoruz”

BKM Genel Müdürü Soner Canko; BKM olarak hedeflerinin her zaman kart kullanıcılarının ihtiyaçlarına en doğru ve hızlı şekilde cevap vermek olduğunu vurguladı.

Vizyonlarının sadece ürünü değil, kart pazarının tamamını büyüterek nakitsiz toplum anlayışını hayata geçirmek olduğunu belirten Canko; “Bu nedenle bugüne kadar bir banka hesabı ya da kartına sahip olmamış 20 milyonu aşkın kişiye yerli bir çözümle ulaşmayı hedefliyoruz. Troy logolu kartların yıl sonu itibarıyla 1 milyon adede ulaşmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye turizm açısından da büyük ve önemli bir ülke

Discover Uluslararası İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Joe Hurley ise; Avrupa’nın en büyük kartlı ödemeler pazarına sahip Türkiye’nin aynı zamanda turizm açısından da büyük ve önemli bir ülke olduğunu vurguladı.

Türkiye’deki tüm POS cihazlarında, ATM’lerde ve e-ticaret sitelerinde Troy logolu kartlar kabul ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön