Yandex Metrika

Yazarlar

Burcu Kaymak
Burcu KAYMAK
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Lisans süresi boyunca çeşitli sosyal,çevresel ve hak temelli etkinliklerde rol almış ve sivil toplum kuruluşları ile bağlantılı projelere aktif katılım sağlamıştır. Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen "Özgürlük için Basın" projesinde çalışan Burcu, lisansını tamamlamasının hemen ardından her zaman ilgi duyduğu alanlara dijital medya ve pazarlamaya yönelmiştir. Pazarlamasyon'da yazarlık ve editörlük yapmaktadır. Reklamcılık Vakfı 2014 Çaylak Kampı ve Endeavor Türkiye'nin yürüttüğü Case Campus girişimcilik programlarını başarıyla tamamlamıştır.Burcu, kendisini girişimcilik ve pazarlama yönünde geliştirmeye devam ediyor ve Turizm Global'de seyahat pazarlama girişimler ve teknoloji üzerine yazılar yazıyor.
Yazarın Tüm Yazıları
Sezen Duygu Sarımaden
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu Sarımaden, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 2013 yılında mezun oldu. Stajlarını Anadolu Ajansı, TV8 gibi medyanın önde gelen kuruluşlarında tamamladı. Bir TV programında Konuk Koordinatörlüğü görevini üstlenen Sezen, Habertürk Gazetesi’nde de 6 ayı aşkın bir süre çalıştı. Öğrencilik döneminin unutulmaz 4 ayını ABD’de geçiren Sezen, sosyal ve kültürel birçok etkinliğin yanı sıra Türkiye tanıtım aktivitelerinde yer aldı. Galatasaray Üniversitesi’nden Gelişen Dünya Değişen Medya sertifikasına sahip olan Sezen, kariyerine dijital medya alanında devam etmektedir.
Yazarın Tüm Yazıları
Beste Eşerler
Beste Eşerler
Galatasaray Üniversitesi ve Michel de Montaigne – Bordeaux III Üniversitesi çift diploma programı İletişim Fakülteleri Halkla İlişkiler ve Reklamcılık anabilim dalında öğrenimine devam eden Beste Eşerler, 1993 Bursa doğumludur. Öğrenci değişim programı ile C.E.L.S.A – Sorbonne IV Üniversitesi’nde aldığı eğitimin ardından Ralph Lauren şirketi Paris ofisinde Pazarlama departmanına bağlı olarak Basın & Halkla İlişkiler asistanlığı görevini yürütmüştür. Daha önce Image Halkla İlişkiler şirketinde ve Doğuş Medya Grubu’na bağlı GQ Türkiye dergisinde çalışan Beste, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.
Yazarın Tüm Yazıları
Merve Ateş
Merve Ateş
1994 İstanbul doğumlu Merve Ateş, gazetecilik mesleğine 2012 yılında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne bağlı Detay Dergisi'nde muhabirlik yaparak adım atmış, habercilik ve medya sektöründe ilerletmek istediği kariyerine Bianet, ZETE ve CNN TÜRK'te devam etmiştir. Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü Etkinlik Komitesi Başkanlığını yürüttüğü dönemde iletişim ve pazarlama alanında birçok etkinliği organize ederek hem profesyonel kariyerini ilerletme fırsatı bulmuş hem de sektörün farklı mecralarında deneyim kazanmıştır. Ateş, Galatasaray Üniversitesi ve Fransa'da bulunan bulunan Bordeaux III - Michel de Montaigne Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde eğitimini sürdürüyor. Aynı zamanda, 2014'te başladığı Çift Ana Dal Programı ile Siyaset Bilimi bölümünü okuyor.
Yazarın Tüm Yazıları
İpek Sezer
İpek Sezer
1991 yılında Bursa'da doğan İpek, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümü ve İkinci Diploma programı kapsamında başladığı İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde öğrenimine devam etmektedir. İlk muhabirlik deneyimini İstanbul Üniversitesi bünyesindeki İÜ Haber Ajansı'nda edinen İpek, daha sonra Ulusal Kanal, NTV ve AS TV ile yaptığı işbirlikleriyle televizyon haberciliği ve program prodüksiyonu alanında tecrübe edinmiş, aynı zamanda medya ile ilgili bir çok seminer ve sertifika programına katılarak mesleki becerisini ve kapsamını geliştirmiştir. İngilizce'den sonra ikinci yabancı dil olarak Yunanca'yı seçen İpek, halen Yunanca eğitimine devam ediyor.
Yazarın Tüm Yazıları
Emir Gelen
Emir GELEN
Emir Gelen, Washington D.C. merkezli stratejik iletişim ajansı APCO Worldwide'ın İstanbul ofisinde görev almaktadır. APCO'ya katılmadan önce Emir, Avrupa Birliği Bakanlığı'nda üç yılı aşkın bir süre danışman olarak çalışmıştır. Kamu hayatına Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda başlayan Emir, özel ve kamu olmak üzere bir çok çeşitli pozisyonda görev almış olup stajlarını ise Mercedes-Benz Türk A.Ş. ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nde tamamlamıştır. Emir, Türkiye'nin siyasi ve sosyal dinamikleri konusunda kendini geliştirmiş olup, kamu ilişkileri alanında uzmanlaşmaktdır. İyi derecede İngilizce ve giriş seviyesinde Almanca bilen Emir, ÖSYM Başarı Bursu ile girdiği Bahçeşehir Üniversitesi'nden mezun olmuş olup, yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi alanında tamamlamıştır.
Yazarın Tüm Yazıları
Sedat Bornavalı
Sedat BORNOVALI
Boğaziçi Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği, İstanbul Üniversitesi ve İTÜ’de ise sanat ve mimarlık tarihi eğitimi alan Dr. Sedat Bornovalı İstanbul Rehberler Odası başkanlığını yürütmektedir. İtalyan İşçi Cemiyeti SocietàOperaia’nınGaribaldi Binası’nı İstanbul’daki İtalyan Başkonsolosluğu’nun girişimi ve TÜRSAB’ın desteğiyle Beyoğlu’na bir kültür ve turizm merkezi olarak hazırlama projesini yürütmektedir. Alanında birden fazla ulusal ve uluslararası ödül sahibi olan Dr. Bornovalı İtalya Devleti’nin verdiği şövalye unvanını da taşımaktadır.
Yazarın Tüm Yazıları
Arden Agopyan
Arden AGOPYAN
Arden Agopyan, otel ile acentelerin online ortama taşınmalarını sağlayan bulut tabanlı bir dijital pazarlama ve online satış platformu sunan yenilikçi teknoloji şirketi HotelRunner'ın Kurucu Ortağı ve CEO'sudur. Deneyimli bir teknoloji satış lideri ve iş geliştirme yöneticisi olan Agopyan, HotelRunner’ı kurmadan önce IBM’in Orta ve Doğu Avrupa, Rusya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde bulut bilişim yazılımlarının teknik satış ve pazar oluşturma faaliyetlerini yönetmiştir. Yazılım mühendisi olarak başladığı bilişim sektöründeki 16 yıllık iş deneyiminin yanı sıra, Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans ve MBA yüksek lisans diplomalarına sahiptir; Finans üzerine doktorasına devam etmektedir. Agopyan, aynı zamanda bulut bilişim alanında International Academy, Research and Industry Association’da Danışma Kurulu Üyesi’dir ve bir kitap, akademik yayınlar ve çeşitli makalelerin yazarıdır.
Yazarın Tüm Yazıları
Kutlu Tamay
Kutlu TAMAY
Kutlu Tamay, 1973 Ankara doğumludur. Yükseliş Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunudur. 1995 yılında iş hayatına Ata Holding’e ait bir kuruluşta başlamış, sonrasında 1997’de kendi firmasını kurarak İnşaat Malzemeleri satışı konusunda 10 yıl çalışmıştır. Bu süre zarfında, insan ilişkileri ve satış konusundaki kabiliyetlerini fazlasıyla geliştirmiş, sonrasında Gayrimenkul Danışmanlığı, Halkla İlişkiler, Satış pazarlama konularında, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalarda başarıyla üst ve orta düzeyde yöneticilik yapmış ve halen de Türkiye’nin önde gelen Enerji Şirketlerinden birinde Enerji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD), Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği (BİLMED),Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TUSİAV) gibi önde gelen STK ve Vakıfların yönetim kurullarında birtakım sosyal, kültürel ve iş dünyası ile ilgili faaliyetlerine devam etmektedir.
Yazarın Tüm Yazıları
Necati Yılmaz
Necati YILMAZ
Necati Yılmaz, 1979 yılında Ordu Mesudiye'de doğdu. İlk ve orta okulu İstanbul ve Ordu’da tamamladı. Ordu Perşembe’de Otelcilik-Mutfak bölümünü bitirdi. Okul hayatını tamamladıktan sonra tatil bölgelerinde farklı otellerde yiyecek ve içecek müdürlüğü yaptı. Çalıştığı otellerin mutfaklarında da görev aldı. 2005 ve 2010 yıllarında İstanbul’un köklü restoranlarından Asitane Osmanlı mutfağında müdür olarak görev aldı. 2010 yılından sonra ise Sultanahmet'te bulunan Matbah Osmanlı mutfağını yönetti. 2015 yılında Sultanahmet'te kendi işletmesini açtı. Yılmaz, Deraliye Restoran’da Osmanlı’nın arşivlerinde unutulmuş saray yemeklerini başarıyla sunuyor.
Yazarın Tüm Yazıları
Atalay Arıcıoğlu
Atalay ARICIOĞLU
1979 yılında Erzincan’da doğdu. 1997'de Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Otelcilik Yüksek Okuluna (BTİOYO) başladı. Okulun bitimiyle yurt dışında yabancı dil eğitimi almak üzere İngiltere'nin güneyinde bulunan Churchill House English'te 7 ay dil eğitimi aldı. Atalay Arıcıoğlu, 2012'de Beyoğlu'ndaki Odda Hotel ve Apartların Genel Müdürlüğünü 1,5 sene boyunca yürüttü. 2013 senesinde hizmete giren Dosso Dossı Hotelleri’nin Sultanahmet bölgesindeki otelinde Genel Müdürlük görevini 1 sene boyunca yürütmüştür. 2014'te Sultanahmet bölgesinin en yüksek oda kapasitesine sahip Sura Hotel & Tourism Group’un lüks butik oteli Sura Design otelde Operasyon Müdürü olarak göreve başlamıştır. Aynı zamanda Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir.
Yazarın Tüm Yazıları
Simay Koyuncu
Simay KOYUNCU
Simay Koyuncu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema, Televizyon Bölümü’nden 2011 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitenin aynı bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Sosyolojiye ilgi duyan Simay, ikinci lisans bölümü olarak bu alanda İstanbul Üniversitesi’ni tercih etmiştir. Bursa’nın lider kanalı Olay TV ve İstanbul’un en büyük medya kuruluşlarından Habertürk’te meslek hayatına adım atan Simay, sağlık alanında dijital yayın yapan DoktorTV’de editörlük ve sunuculuk yapmıştır. İstanbul Üniversitesi’nden aldığı Fotoğrafçılık, Reklam ve Senaryo Yazarlığı sertifikalarıyla kendini geliştirmeye devam eden Simay, dijital medya ve sunuculuk alanında kariyer planına gerçekleştirmeyi amaçlıyor.
Yazarın Tüm Yazıları
Senem Türkanoğlu
Senem TÜRKANOĞLU
Senem Türkanoğlu, 1989 İstanbul doğumludur. İstanbul Aydın Üniversitesi İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı mezunu olan genç editör, çalışma hayatına ilk olarak Hürriyet Gazetesi’nde muhabir olarak başlamıştır. Haber ve içerik üretimde 2011 yılından bu yana aktif görev almakta olan Türkanoğlu, aynı zamanda sosyal medya uzmanlığı da yapmaktadır. Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı sertifika programını tamamlamış ve Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi’nin sosyal medya zirvelerine katılmıştır. Kendini sürekli geliştirmeyi hedefleyen Türkanoğlu, kariyerine dijital medya alanında devam etmektedir.
Yazarın Tüm Yazıları
Bulut Bağcı
Bulut Bağcı
1985 yılında Çorum’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümü mezunu. Üniversite eğitimi süresince birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nda görevlerde bulunmuştur. Profesyonel iş yaşamına Conrad İstanbul otelinde başlamıştır. Ritz Carlton İstanbul ve Çırağan Palace Kempinski otellerinde görev yapmıştır. 2008 yılında Genç Turizmciler Derneği’ni kurmuştur ve derneğin 3 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yönetmektedir. 2012 Ocak itibariyle turizm sektöründe çeşitli yatırımlarla iş hayatına devam etmektedir. İstanbul’da hizmet sunan bir araç filosu ve Bursa ile Antalya’da otel ve inşaat yatırımları bulunmaktadır. Markalaşma çalışmaları ile ilgilenmektedir.
Yazarın Tüm Yazıları
Burcu Kaymak
Zekeriya ŞEN
Londra 1972 doğumlu. Astronomi ve Uzay Bilimleri okuduktan sonra uzaya yolculuk yerine kendi evreninde seyahat etmeye karar verdi ve 1993 yılında turizme adım attı. Transfer yaparak başladı adım adım ve turizmin her konumunda çalıştı, operasyonculuktan, genel müdürlüğe uzanan bir yol çizdi. 17 yıldır FEST Travel bünyesinde yeni güzergahlar, temalar ve heyecanlar yaratarak turizmi doya doya yaşıyor ve yaşatıyor. Kültürel değerlere sahip çıkarak, sorumlu ve sürdürülebilir turizmi destekleyerek özgün geziler yaratıyor ve gezginlere yeni pencereler açıyor.

Yazmayı, okumayı, dinlemeyi ve yaratmayı seviyor. Dünyanın kültürlerini ve müziklerini keşfetmeye, değişik kültürleri, yaşam biçimlerini tanımaya devam ediyor yıllardır. On yıldır 94.9 Açık Radyo’da Dünyayı Dinliyorum adlı bir etnik müzik programı gerçekleştiriyor, dünya müziğini tanıtıyor, hem de müziğin bir yaşam biçimi olduğunu savunuyor. Tuba'yla evli, Feza'nın babası, evlerini kedileri Meek,Toko binlerce cd, plak, kitap ile paylaşıyorlar.

Yazarın Tüm Yazıları
Turizm Global
Turizm Global
Mayıs 2015’te turizmin kalbinin attığı şehir İstanbul’da kurulan Turizm Global, seyahat sektörü, girişimler, teknoloji, yatırımlar ve pazarlama alanlarında Dünya’dan ve Türkiye’den haberler, analizler ve güncel gelişmeleri kendine özgü tarzı, kapsamlı ve kaliteli içeriği ile bir arada bulabileceğiniz yeni nesil bir turizm haber sitesi olarak, içinde bulunduğumuz yaşam alanını büyütmek, bazen şehrimizi, bazen de yeni yerleri keşfedip, yaşadığımız deneyimleri unutulmaz kılmak, bağlantı yaratmak ve merakı sürekli canlı tutmanın ne kadar değerli olduğunu bilmenin farkındalığı ile yola çıktı. Dünya’nın dört bir yanından seyahate değer veren ve bu deneyimlerini paylaşmaktan keyif duyan insanları bir araya getiren global bir network olmayı amaçlıyor.
Yazarın Tüm Yazıları
Avis 468×60
Başa dön