Anasayfa » Güncel » Türk Hava Yolları’nın Merakla Beklenen Yeni Reklam Filmi: “Beş Duyu”
Güncel

Türk Hava Yolları’nın Merakla Beklenen Yeni Reklam Filmi: “Beş Duyu”

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
6 Şubat 2018

THY’nin merakla beklenen yeni reklam kampanyası nihayet yayınlandı. Bayrak taşıyıcı hava yolu, geçtiğimiz yıl izlenme rekorları kıran Morgan Freeman’lı reklam filminin ardından küresel keşif çağrısını bu kez de Dr. Mehmet Öz ile “Beş Duyu” üzerinden yapıyor.

Birbirini izleyen 6 yılda “Avrupa’nın En İyi Havayolu”* unvanına lâyık görülen Türk Hava Yolları, yeni reklam kampanyası “Beş Duyu”nun ilk gösterimini, Amerikan TV tarihinin en çok izlenen yayını olan Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL)’nin dün akşam oynanan final maçı, ‘Super Bowl’da gerçekleştirdi.

Bayrak taşıyıcı havayolu, yeni reklam filminde dünyaca ünlü kalp cerrahı ve ekran yüzü Dr. Mehmet Öz’ün rol aldı.

Danimarkalı ödüllü yönetmen Martin Aamund tarafından çekilen film; Avrupa, Güney Afrika, Uzak Doğu, Orta Doğu, Kanada, Latin Amerika ve ABD gibi ulusal bayrak taşıyıcının uçuş sağladığı birçok bölgede gösterime girdi. “Beş Duyu” bu kadar kısa bir süre içinde Youtube’ta 1 milyon kişi tarafından görüntülendi.

Sahra Çölü’nden Kuzey Işıkları’na…

50°C sıcaklıktaki Sahra Çölü ve 0°C’nin altındaki Kuzey Işıkları gibi olağanüstü hava şartlarına sahne olan film; Kuzey Avrupa, Afrika ve Uzak Doğu‘da çekildi. Çekimleri bir ayda tamamlanan reklam filmi, insan vücudunun birbirinden son derece farklı ve zıt koşullar altında verdiği büyüleyici tepkimeye temasta bulunarak; izleyiciye “Dünya Daha Büyük! Keşfet!” sloganı eşliğinde, sahip olduğu “Beş Duyu” ile kendi iç dünyasından hareketle tüm dünyayı keşfe davet ediyor.

İşte Türk Hava Yolları’nın yeni reklam kampanyası “Beş Duyu”…

İnsanoğlunun dış dünyayı algılamadaki başlıca enstrümanı olan; dokunma, görme, işitme, koklama ve tat alma duyuları (beş duyu), bireylerin kişisel anı, deneyim ve bellek yaratmada yararlandığı beş sihirli yöntem olarak kabul ediliyor. Beş duyu vasıtasıyla insanlar, kişisel zaman tünellerindeki en değerli hatıralarını kayıt altına alabiliyorlar. Ve bu eşsiz yolculuklar, çoğunlukla bir çiçeğin kokusu veya bir baharatın tadı gibi ufak ayrıntılardan ilham alıyor. “Beş Duyu” kampanyası izleyicisini, Türk Hava Yolları’nın 300 noktasını birbirine bağladığı, içerisinde bulunduğumuz bu inanılmaz gezegenin yanı sıra, insan vücudunun içindeki benzersiz evrene de farkındalıklı bir gözle bakmaya teşvik ediyor.

türk hava yolları 5 duyu ile ilgili görsel sonucu

Kampanyayı değerlendiren Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Ahmet Olmuştur; “Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketi olarak, öncelikli misyonumuzun yolcularımızı varış noktalarına ulaştırmaktan çok daha fazlası olduğuna inanıyoruz. Türk Hava Yolları ile onları dünyayı keşfe çağırırken, yeni reklam kampanyamız sayesinde keşif serüvenlerini daha özel ve anlamlı kılacak bireysel farkındalıklarını uyandırmayı amaçlıyoruz. “Beş Duyu” kampanyamız, bilinçaltını harekete geçirerek, her yolculuk sonrası kazanılan birbirinden farklı deneyimin değerine vurgu yapıyor.” açıklamasında bulundu.

türk hava yolları 5 duyu ile ilgili görsel sonucu

Kampanyayla ilgili görüşlerini paylaşan Dr. Mehmet Öz ise, yüksek kalitede bir yolcu deneyiminin önemine vurgu yaptığı açıklamasında; “Hayatını, insan vücudunun harikalarını tüm dünyaya duyurmaya adamış bir doktor olarak, yeni reklam projesi “Beş Duyu”da Türk Hava Yolları ile çalışmaktan çok mutluyum. Bu proje ile izleyicilerimizde daha fazla keşif ruhu uyandırarak, dünyanın dört bir yanında sahip olabileceğimiz alabildiğine benzersiz deneyimi Türk Hava Yolları’yla birlikte keşfediyor olacağız.” dedi.

Morgan Freeman’lı kampanya youtube’da rekor kırmıştı

THY’nin geçtiğimiz yılki Morgan Freeman’lı kampanyası, yine Super Bowl reklam arasında yayınlanmış ve 53 milyon görüntülenme ile YouTube’da en çok izlenen Super Bowl reklamı olarak kayıtlara geçmişti.

2016 yılında sponsor olduğu kült sinema yapımı, “Batman v Superman: Adaletin Şafağı”nın tanıtım çalışmaları çerçevesinde hayata geçirdiği reklam kampanyası, yine ilk kez 2016 Super Bowl organizasyonunda yayınlanan Türk Hava Yolları, bu projeyi de dünya çapında 800 milyonu aşan dikkat çekici bir izleyici kitlesiyle buluşturmuştu. Öte yandan, ulusal bayrak taşıyıcının futbol ve basketbolun efsane isimleri Lionel Messi ve Kobe Bryant’la gerçekleştirdiği reklam kampanyası, “Kobe vs Messi: Selfie Shootout” da YouTube tarafından son on yılın en iyi ticari filmi seçilmişti.

Bu yeni reklam filminin de küresel ölçekte gösterimi yapılan bir diğer başarılı tanıtım projesi olarak ön plana çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön