Anasayfa » Girisimler » Turizmde Whatsapp Dönemi Başladı
Girisimler

Turizmde Whatsapp Dönemi Başladı

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
14 Haziran 2017

Turistlerin ziyaret ettikleri mekanda şikayete konu olacak bir tespitte bulunmaları halinde, bu durumu fotoğraflayarak whatsapp üzerinden bildirmelerine olanak sağlayan uygulama Edirne’de başladı.

İnternet üzerinden ücretsiz olarak karşılıklı mesajlaşma imkanı sağlayan whatsapp uygulaması turistler için de hayatı kolaylaştırmaya başladı. Dünyanın 180 ülkesinde  1 milyardan fazla kişinin akıllı telefonlarına indirerek günlük hayatlarının bir parçası olan Whatsapp uygulaması, Edirne Valiliği tarafından hayata geçirilen uygulama ile turizme de hizmet edecek.

Şehre gelen turist sayısının geçen yıla oranla iki kat artış gösterdiği Edirne’de, hizmet kalitesinin daha da üst seviyelere taşınması için “WhatsApp istek ve şikayet hattı” oluşturuldu.

Nasıl işleyecek?

Buna göre, kente gelen turistler gittikleri mekanda bir eksiklik gördüğü zaman hemen resmini çekecek, whatsapp üzerinden mesajını atacak. İlgili birim bununla ilgili müdahalesini hemen yapacak.

Edirne Valisi Günay Özdemir, kenti ziyaret eden turist sayısının her geçen gün arttığını belirten Vali Özdemir, A.A.’ya yaptığı açıklamada; kentteki tarihi çarşıların ve tarihi eserlerin dönüşümlerine ve restorasyonlarına büyük önem verdiklerini ancak gerekli çalışmaların yapılmaması durumunda önemli turizm merkezlerinin kaybedileceğini vurguladı.

edirne ile ilgili görsel sonucu

Vali Özdemir: “Bu konuda belediyemiz, sivil toplum örgütleri, kamu, kurum ve kuruluşları, esnafımız, halkımız, tüm Edirne’deki paydaşlarımızın tamamı ciddi bir çaba sarf ettiler. Bu çabanın sonunda aslında hedeflerimizin üzerinde bir sonuca ulaştık. Fakat turizm pamuk ipliğine bağlıdır, eğer gerekli önlemleri almazsanız tüm emekleriniz boşa gidebilir. Biz de bu konuya çok önem veriyoruz. Kentimizi ziyaret eden turist sayısı her geçen gün artıyor. Hizmette kaliteyi daha da üst seviyeye taşımak için ‘WhatsApp istek şikayet hattı’ oluşturduk.” ifadelerini kullandı.

edirne çarşı ile ilgili görsel sonucu

Esnafların üzerindeki denetim artıyor

Vali Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Kente gelen turistlerimiz iş yerlerinde bir eksiklik gördüğü zaman hemen resmini çekecek, mesajını atacak. İlgili birim bununla ilgili müdahalesini hemen yapacak. Böylelikle esnafların üzerindeki denetimi daha sıkı bir şekilde yapmış olacağız. Bu da ülkemizde ilk defa olacak.”

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön