Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Tüm Dünyadan En İlginç Sokak Örnekleri
Destinasyonlar

Tüm Dünyadan En İlginç Sokak Örnekleri

Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
27 Eylül 2015

Şimdiye kadar kaç sokaktan geçtiniz? Hangileri dikkatinizi tam anlamıyla çekti? Her sokağın kendine has bir ruhu vardır, uzaktan belli değildir ama içine girdiğinizde sizi sarıp sarmalar. Dünyanın en ilginç sokaklarını hep beraber keşfedeceğiz.

Bu yazıda hem demiryolu hem pazar olan sokaklardan kuşların özgür bırakıldığı sokaklara kadar hepsini bir arada göreceğiz. Tabi bu sokaklar ne New York 5. caddedeki ne de San Francisco’da Lombart sokağı olacak.

Haydi başlayalım.

Meleklerin yeri

Meleklerin yeri

Sidney – Meleklerin Yeri

Meleklerin Yeri Sidney’in iş merkezine açılan küçücük bir sokak ma sokağa girdiğinizde göreceğiniz 120 boş kuş kafesi sizi derinden etkileyecek.

Meleklerin Yeri . Artist Michael Thomas Hill tarafından aslında tek bir sanat etkinliği için yapılmış ama o kadar popüler hale gelmiş ki sürekli olarak o kafeslerin tepede kalmasını istemişler. Artist’e göre bu kuş kafesleri kuşların kendi vahşi yaşamına yolculuğu ile özgürlüğünü temsil ediyor.

İlk isminin “Unutulan Şarkılar” olan sokakta çalan müzikler gün içinde değişiyor.

Tayland- Maeklong Pazar Demiryolu

Tayland- Maeklong Pazar Demiryolu

Tayland- Maeklong Pazar Demiryolu

Listemizin en gariplerinden Tayland’dan Maeklong Pazar Demiryolu en karmaşık ve kalabalık sokak. Bu civarda yaşayan insanlar pazar alışverişleri için rahatça bu sokağı tercih ediyor. Ta ki uzaktan gelen trenin sesini duyana kadar. Tren gelmeye başladığı zaman pazar olan kısımlar kapanıyor trenin geçmesi bekleniyor ve hayat sonrasında sanki böyle bir şey hiç yaşanmamış gibi kaldığı gibi devam ediyor.

Almanya-The Norderstraße, Flensburg

Almanya-The Norderstraße, Flensburg

Almanya-The Norderstraße, Flensburg

Hayatınızda hiç “shoefiti” diye bir şey duymuş muydunuz? Eğer Almaya’ da iseniz böyle bir şeyle karşılaşmış bile olabilirsiniz.  Norderstraße küçük bir Alman kasabası ve Danimarka sınırına çok yakın olan bu kasabada  shoefiti anlamına gelen ayak graffitileri ile karşılaşacaksınız. Shoefiti’nin tarihi ile ilgili edindiğimiz ilginç bilgiler arasında uyuşturucu satıcılarının eskiden müşterileri ile haberleşmek için bu işaretleri kullandığından, küçük bir çocuğun sanat projesi olduğuna kadar birçok şey mevcut. Tarihi ne olursa olsun shoefiti Flensburg turizmine önemli katkı sağlıyor.

Buenos Aires - 9 de Julio Bulvarı

Buenos Aires – 9 de Julio Bulvarı

 

 

Buenos Aires – 9 de Julio Bulvarı

 9 De Julio  dünyanın en geniş sokağı olarak ta bilinir. Bu sokağın yapımı 1930larda başlayarak tamı tamına 50 yıl sürmüş ve  Paris’te yer alan Champs-Élysées’in tekrar modellemesi ile inşa edilmiş.Ayrıca yaygın inanışa göre 9 de Julio Güney Afrika’nın Paris’i olma amacı ile Buenos Aires’e inşa edilmiş olduğuna inanılıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum





SON TWEETLER
Başa dön