Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » THY’den Doğa ve Spor Turizmine Destek
Havayolları

THY’den Doğa ve Spor Turizmine Destek

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
10 Ocak 2018

Türk Hava Yolları, Erciyes Dağı’ndaki Erciyes Evrensel Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde pedal çevirecek yolcularının bisikletlerini ücretsiz taşıyacak.

Sefer düzenlediği 49 şehirdeki 51 destinasyonla, Türkiye’nin en çok noktasına uçan havayolu unvanına sahip THY; yurt içinde ve yurt dışında çeşitli sporlara olan desteğini sürdürüyor. Bayrak taşıyıcı havayolu, Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Erciyes Dağı‘ndaki Erciyes Evrensel Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde bisiklet kullanmak isteyen adrenalin tutkunlarının Kayseri‘ye gelirken ücretsiz bagaj hakkı tanıyacak.

Türk Hava Yolları’ndan (THY) yapılan yazılı açıklamada; “Bisiklet sporu için bir cazibe merkezi haline gelen Kayseri’ye olan uçuşlarda yolcularının bisikletlerini ücretsiz taşıyacak.” ifadeleri kullanıldı.

turkish airlines open golf screenshot 2 ile ilgili görsel sonucu

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“THY, Kayseri yolcularına sunduğu ayrıcalıkla, yalnızca kış sporlarıyla ilgilenenlerin değil; farklı zorluk derecelerine göre oluşturulan bisiklet parkurlarıyla profesyonel bisiklet sporcuları için de cazip bir atmosfer sunan Erciyes’in tanıtımına ve bu alandaki gelişimine katkı sağlayacak. Bisikletleriyle seyahat edecek THY yolcuları; Kayseri çıkışlı ve varışlı seferlerde 1 Nisan-31 Ekim 2018 tarihleri arasında yanlarına alacakları 1 adet bisikleti ya da bisiklet malzemesini bagaj taşıma haklarından bağımsız, ücretsiz taşıyabilecek.”

Macera severlere, adrenalin dolu dakikalar…

Yaz ve Kış üzerinde eksik olmayan karla, tatilcilere en uzun kayak sezonunu yaşatan Erciyes Dağı üzerindeki Evrensel Kış sporları ve Turizm Merkezi; hayran bırakan tabiatı ve özel parkurları ile doğa tutkunlarının gönlünü fethedecek özelliklere sahip.

Trekking, safari, zirve tırmanışı ve bisiklet parkurları ile outdoor sporları gönül verenlere geniş imkanlar sunan Turizm Merkezi; yokuş aşağı sürülen bir bisiklet sporu olan downhill parkurunun Türkiye’deki ilk ve tek adresi konumunda.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön