Anasayfa » Güncel » Tüm Yolcuların Dikkatine: THY Uçağa Biniş İşlemlerini 5 Dakika Öne Çekti!
Güncel

Tüm Yolcuların Dikkatine: THY Uçağa Biniş İşlemlerini 5 Dakika Öne Çekti!

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
2 Aralık 2017

Türk Hava Yolları (THY), uçağa biniş işlemlerini 5 dakika daha öne aldı. Buna göre THY ile uçacaklar artık uçak kalkış saatinden 20 dakika önce uçağa biniş işlemlerini (boarding) tamamlamak zorunda.

Uzun yol seyahat süresini en minimum sürede katetmeyi sağlayan havayolları, zamanla yarışan günümüz insanının en sık başvurduğu ulaşım yöntemi halini aldı. Ancak bu amacın sonuca ulaşabilmesi için en önemli püf noktası; seçilen havayolu şirketinin koyduğu kurallar çerçevesinde uçak kalkış zamanına uymak. Bu konuda esneklik şansı bulunmadığı göz önünde alındığında, aksi bir durum seyahatinizin ilk saatlerini tam bir sinir harbine çevirebilir. Bu sebeple de Türkiye’nin en yaygın uçuş ağına sahip havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları‘nın bu konudaki düzenlemesi tüm yolcuları yakından ilgilendiriyor. Çünkü THY uçağa biniş işlemlerini 5 dakika daha öne aldı.

THY’den yapılan açıklamada, “Sayın yolcularımız, 1 Aralık 2017 tarihi itibari ile uçağa biniş işlemleri (Boarding) tarifeli kalkış saatinden 20 dakika önce sona erecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz” denildi. THY, uçuşa 15 dakika kalana kadar biniş işlemlerine devam ediyordu.

Türk Hava Yolları sitesinde güncellenen bilgilere göre, Check-in ve Boarding işlemleri zamanlamaları şu şekilde oldu:

Check-in ve Boarding işlemleri için en geç ne zaman müracaat edilmeli?

Uçuşların zamanında gerçekleştirilebilmesi için, Türk Hava Yolları yolcularının bilet ve bagaj işlemlerini iç hat uçuşlarında tarifeli kalkış saatinden 45 dakika, dış hat uçuşlarımızda ise 1 saat önce tamamlamaları gerekmekte. Boarding (uçağa biniş) işlemleri ise kalkış saatinden 20 dakika önce sona ermiş oluyor.

Zamanında müracaat etmeyen yolcular ne yazık ki uçuşa kabul edilemiyor. Ancak sahip oldukları biletin kuralı doğrultusunda işlem yaptırmaları gerekiyor

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön