Anasayfa » Güncel » Suudi Kralı Seyahat Ederse Sonuç: 459 Tonluk Bagaj
Güncel

Suudi Kralı Seyahat Ederse Sonuç: 459 Tonluk Bagaj

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
13 Mart 2017

Suudi Arabistan Kralı Selman Abdulaziz Al Saud’un seyahat tarzı hakkında fikir sahibi olanlar mutlaka vardır. Ülkemizi ziyaret ettiğinde de gerçekleştirdiği seyahat ile ilgili olarak günler öncesinden gittikten günler sonrasına kadar detaylar gündemi meşgul etmişti.

 

Suudi Arabistan Kralı Salman Abdulaziz Al Saud değişik alışkanlıkları ile gündemde, Kral Mart ayı süresince Asya kıtasında 6 ülkeyi gezecek.

 

İçinde bulunduğumuz mart ayı süresince Asya kıtasında altı ayrı ülke dolaşacak olan Kral Selman’ın işi hiç de kolay değil, biz seyahatseverleri geçtik, Prenses Kate Middleton bile seyahat alışkanlıkları konusunda kral ile yarışamaz.

Neden mi ? İşte Kral Selman’ın Seyahat Alışkanlıkları

Suudi Kral ortalama 27 uçakla seyahat eder çünkü her gittiği yere 1500 kişilik ekibiyle gider. Ekibin 25 kişisi kraliyet ailesi mensubuyken 100 kadar güvenlik görevlisi ve 800 diğer delegeler seyahatlerinde hazır bulunur.

 

Suudi Arabistan Kralı Salman Abdulaziz Al Saud 7. Suudi Arabistan Kralı, Suud Hanedanı’nın başı ve İki Kutsal Caminin Hizmetkârı. Kral Selman aynı zamanda Başbakan ve Başkomutan unvanlarına da sahiptir.

Eşya ve Valizlerin Ağırlığı: 459 Ton

Asya seyahatindeki ilk durağı olan Malezya’ya gitmeden önce eşyalarının bir kısmını sevk ettiren kralın gerçekten de limuzin kiralamak yerine iki adet Mercedes-Benz S600 limuzini ülkeye transfer ettirdiğini bilen, duyan?

Eşyaların nakledilmesi için dört adet Boeing 747, iki Boeing B777, ve iki de Hercules C-130 gerekti.

Kim demiş Krallar eğlenmez diye?

Kral seyahati ve işi sevdiği kadar tatili ve eğlenceyi de seviyor. Jakarta’da dört günlük görüşmeler yaptıktan sonra Bali’de beş günlük ara bir tatil gibi.

Suudi Arabistan Kralı seyahat içinde seyahat edip, tatil planlayabiliyor.

Bali’de Uzuuun Konvoy

Kralın kendi güvenlik görevlilerine ilaveten Endonezya hükumeti kendisi için 9 bin ekstra koruma daha tahsis etti. Kralın konakladığı otel açıklanmamakla birlikte birkaç lüks oteli kiraladığı ve 20 geniş otobüs, polis arabaları ve ambulans konvoyları ile şehir içi ulaşımlarını sağladığı bilinmekte.

Tabii ki de “Özel Aşçı”

Yanında 1500 kişi ile seyahat ediyor olsa dahi hiçbirinin yemek yapışını beğenmiyor olacak ki “Helal” yemekleri için özel aşçılarını da seyahatlerine götürmekte.

 

Suudi Kral yanında sürekli asansör bulundurmakta. Anlaşılan o ki Kral merdivenleri ve merdiven inip, çıkmayı sevmiyor.

Kral Merdiven Sevmiyor

81 yaşında olan Kral Salman seyahatlerinde de işini şansa bırakmıyor ve iki adet asansör ile birlikte dolaşıyor. Merdiven çıkmak mı? O da ne?

Bir sonraki durakları arasında Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti ve Maldivler olduğu bilinen Kralın seyahat ettiği her ülkeye kısa veya uzun süreli kendi tarzını yaşayıp, yaşattığı bir gerçek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön