Anasayfa » Girisimler » Starbucks İngiltere’den Çevre Dostu Yenilik
Girisimler

Starbucks İngiltere’den Çevre Dostu Yenilik

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
11 Ocak 2018

İngiltere’de yılda yaklaşık 2,5 MİLYAR tek kullanımlık bardak geri dönüştürülemeyerek çöpe atılıyor. Starbucks kahve zinciri daha duyarlı bir çevre bilinci oluşturmak adına bir yenilikle karşımızda.

 

Tek Kullanımlık Bardaklar İçin İlave Ücret

Starbucks kahve bardakları ne yazık ki geri dönüşüm için çok da uygun ve kolay olmayan bir materyalden oluşuyor (içeceği sıcak tutmak için içeriğinde ince bir katman plastik ihtiva ediyor).

Kahve keyfini tek kullanımlık bardakta tatmak isteyen İngilizler, bundan böyle kahvelerinin ücretine ilave 5 İngiliz pence ödeyecekler.

İlk etapta 20 ya da 25 farklı Starbucks’ta denenmeye başlayacak olan bu yeniliğin kahve severleri çok kullanımlı kupaları yönlendirmesi hedefleniyor.

Seçilen mekanlar özellikle Londra’nın merkezinde yerleşik olacak.

 

Toplanan Para Da Değerlendirilecek

Ünlü kahve zinciri bu girişimiyle de kalmıyor. Toplanacak olan ilave 5 pence paralar sonunda Hubbub Organizasyonuna bağışlanacak. Bahsekonu organizasyon çevre bilincini birçok farklı alanda geliştiren bir kurum. Yani iyi bir eylem daha da iyi bir sonuca vesile olacak.

Peki Bu Uygulama Yeterli Olacak Mı ?

5 pence gibi düşük bir ücretin kahveseverleri caydırması bekleniyor, ancak ücreti düşük bulanlar da yok değil.

Starbucks bu sebeple şubatta başlayacak ve üç ay boyunca devam edecek olan sürece “deneme süreci” adını veriyor. Bir sonraki adım için bu sürecin sonucunu bekleyecekler.

Ayrıca kahvesini seramik kupalarda tercih edenlere özel 25 pence indirim de gündemde.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön