Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Roma’nın Büyüleyici Timelapse Videosu
Destinasyonlar

Roma’nın Büyüleyici Timelapse Videosu

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
13 Mayıs 2017

İtalya’nın görkemli Roma’sında bir tur atmaya ne dersiniz ? Ukraynalı fotoğrafçı Kirill Neiezhmakov çektiği yeni timelapse (hızlandırılmış fotoğraf) videosu ile herkesi Roma sokaklarında unutulmaz bir tura çıkarıyor.

 

 

“Eternal City” olarak adlandırılan zengin Roma kentinin tarihi yerleri, sembolleri, sokakları sinema filmi izlercesine bir kaliteyle üç dakikadan az bir süre içerisinde gözler önüne serilmekte.

Fotoğraf sanatçısı Neiezhmakov Youtube’a yazdığı bir paylaşımında eserinden ve Roma’dan bahsederken: “Roma, tarihle eş bir anlam taşımakta. Başka hangi kentte Sezar ya da Papa, Michelangelo, Dante ve Raphael’in ayak bastığı yerlerde gezebiliyorsunuz” dedi.

 

Üstelik Roma yürüyerek keşfedilmesi mümkün olan nadir kentlerden biri.

İtalya’nın en büyük kentini bir “Açıkhava Müzesi” olarak tabir eden ünlü fotoğrafçı Neiezhmakov “Roma son derece büyüleyici bir kent ve dahası görmek, keşfetmek istediğiniz hemen her yere yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.” demekte. İşte bu özellik Roma’yı gerçekten de turistler için daha da cazip bir halde getiriyor.

 

 

İki adet Canon 60D DSLR kamera ve Canon 70D ile çekilmiş olan resimlerden oluşan videoyu izlerken kendinizi Roma’nın parke taşlı yollarındaymışçasına hissedeceksiniz. Görkemli meydanları, Koleyzum’u, Trevi Havuzu, İspanyol Merdivenleri ve Sistine Tapınağı ile gerçekten eksiksiz bir çekim gerçekleştirilmiş.

 

 

Panoramik gündüz çekimlerinin yanısıra güzel kentin gece aydınlatmalarının da renklendirmekte olduğu güzel yansımalar ölümsüzleştirilmiş.

Hızlandırılmış resimlerden oluşan timelapse videoyu izlemek için aşağıdaki bağlantı adresini TIKLAYINIZ :

https://youtu.be/y_4p6_KsqoE

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön