Anasayfa » Seyahat Sektorü » Oteller » Rezervasyonları Alalım, Uzaydaki İlk Lüks Otel Açılıyor
Oteller

Rezervasyonları Alalım, Uzaydaki İlk Lüks Otel Açılıyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
12 Nisan 2018

Sıfır yer çekimi eşliğinde bir günde 15 defa güneşin doğuşunu izlemeyi kim istemez ? 9,5 Milyon Amerikan Dolarınız varsa neden olmasın, hiç durmadan yerinizi ayırtın.

Aurora İstasyonu’nda İlk Otel

Geçtiğimiz Perşembe günü lansmanı yapılan dünyanın, pardon uzayın ilk lüks oteli açılıyor. Hem milyoner hem de seyahat sever olanlar için gerçekten unutulmayacak bir deneyim gündemde. 12 günlük bir seyahatten sonra masmavi gezegenimizi uzaydan izleyebilme..

 

Otel, her 90 dakikada bir dünyanın etrafındaki dolaşımını tamamlayacak. Bu da konaklayan misafirler için 24 saatte 16 gün doğumu izleyebilme fırsatı anlamına geliyor.

Otel, konaklama hizmetinin yanı sıra uzayda ilk tarımsal faaliyetlere katılım şansı da sunuyor. Üstelik tohumlardan ürün yetiştirmeyi başarabilenler unutulmayacak deneyimin hatırası olarak bu ürünü evlerine götürebilecek.

Misafirler hasret de çekmeyecek. Süper hızlı internet erişimi sayesinde video konferanslar gerçekleştirmek mümkün. Ve yeryüzüne döndükleri anda da “kahramanlar” gibi karşılanmaların planlanıyor.

Uzayda konaklayacak olan “şanslı” misafirler otelin içerisinde uçarken pencereden pencereye tüm manzaranın tadını çıkarabilecek.

Konaklama rezervasyonları şu anda açık durumda. Geleceğin uzay oteli 9,5 milyon doların 80 bin dolarlık kısmını avans ödeme olarak talep ediyor, hepsi bu kadar.

 

Bir de uzayda konaklayabilmek için 3 aylık bir eğitimden geçmek gerekiyor. Otelin sahibi Orion Span uzay ve konusunda uzman bir ekip ile birlikte programı hazırladı bile.

İlk Misafirler 2022 Yılında

Orion Span CEO ve kurucusu Frank Bunger, “Amacımız uzayı tümüyle erişebilir kılmak” dedi. Şimdiden rezervasyonları kabul eden firma 2021 yılında listeye ismini yazdıran olası misafirleri ile birebir görüşme sağlayacak ve 2022 yılının ilk uzay otelinde konaklayanları belirleyecek.

Orion Span

Eğer bir kenarda 9.5 milyon dolarınız yoksa Singapur’daki Shangri-La Oteli’nin uzay temalı süitlerinin geceliği ortalama 488 Amerikan doları. Bilginize..

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön