Anasayfa » Girisimler » Pegasus Havayolları ile İtalyan Alitalia’dan Ortak Uçuş Anlaşması
Girisimler

Pegasus Havayolları ile İtalyan Alitalia’dan Ortak Uçuş Anlaşması

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
16 Nisan 2018

Pegasus Havayolları ile İtalya’nın önde gelen havayolu şirketi Alitalia, imza attıkları ortak uçuş anlaşması ile birbirlerinin anlaşmalı uçuşları için bilet satmaya başladıklarını duyurdu.

Kuruluşu itibariyle hayata geçirdiği düşük maliyetli uçak bileti politikasıyla sektörün önemli bir ivme kazandıran Türkiye’nin önde gelen havayolu şirketlerinden Pegasus; yeni bir iş birliğine imza attı.  Yenilikçi havayolu şirketi; İtalya’nın önde gelen havayolu şirketi Alitalia ile ortak uçuş anlaşması imzalayarak, birbirlerinin anlaşmalı uçuşları için bilet satmaya başladığını duyurdu.

Yapılan çift taraflı kod paylaşımı anlaşmasıyla, Pegasus misafirleri İstanbul Sabiha Gökçen’den Roma aktarmalı olarak Bari, Cenova, Katanya, Napoli, Torino ve Venedik iç hatlarına yolculuk edebilecek.  Alitalia’nın misafirleri ise Roma, Bergamo, Bolonya’dan İstanbul Sabiha Gökçen’e ve aktarmalı olarak yurt içinde İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Ankara’ya; yurt dışında ise Tiflis’e bilet alabiliyor.

istanbul trabzon uçak bileti ile ilgili görsel sonucu

Biletler tüm satış kanalları üzerinden alınabilecek

Pegasus ile Alitalia’nın imzaladığı çift taraflı kod paylaşımı anlaşması kapsamında, Pegasus misafirleri Alitalia’nın Bari, Cenova, Katanya, Napoli, Torino ve Venedik seferlerine biletlerini Pegasus’un tüm satış kanalları üzerinden alabilecek.

Alitalia misafirleri de Pegasus’un Roma, Bergamo, Bolonya seferleri ile İstanbul Sabiha Gökçen’e ya da İstanbul Sabiha Gökçen’den bağlantılı olarak yurt içinde İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Ankara ve yurt dışında Tiflis uçuşlarına Alitalia’nın tüm satış kanalları üzerinden biletlerini alabiliyor.

alitalia ile ilgili görsel sonucu

Alitalia Havayolları hakkında

SkyTeam havayolları birliğinin de üyesi olan Roma merkezli Alitalia, İtalyan taşımacılık sektörünün en güçlü oyuncularından. Günde yaklaşık 628 uçuş yapan havayolu şirketi, yıllık yaklaşık 24.5 milyon yolcu taşıyor.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışına uyguladığı düşük fiyat politikaları ile de bilinen Alitalia; birçok havayolu firmasının aksine İstanbul’dan yalnızca bağlı olduğu ülke olan İtalya’ya değil, birçok önemli merkeze uçuşlar gerçekleştiriyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön