Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Paris Sokaklarında Vahşi Bir Kadro
Destinasyonlar

Paris Sokaklarında Vahşi Bir Kadro

Beste Eşerler
Beste Eşerler
23 Eylül 2015

 

Fransız sanatçı Julien Nonnon’ın kreasyonuyla Paris’in yapay yaban hayatına şaşırtıcı bir gönderme ile Paris sokaklarında vahşi bir kadro… Sanatçının son çalışması « Safari Urbain » enstalasyonu, zemine gömülü bir video-projeksiyon sistemi ile bina cephelerine yansıtılan yaban hayvanlarının şehrin ışıklarıyla buluştuğu şaşırtıcı vizyonlu bir sanat projesi. Sokak sanatı ve video-mapping teknolojisini estetik karışımı, Paris’in tüm sokaklarında sizi yaban hayatının karanlık noktalarına götürecek.

Safari Urbain, Paris Sokaklarında Vahşi Bir Kadro, Sanatçı Nonnon’un şehir hayatına alternatif bir perspektifden bakışı olarak değerlendiriliyor. Fransa’nın başkentinin eşsiz sokakları sanatçı tarafından tasarlanan hayvan portrerinin binalara yansımış temsilleriyle Parisyenleri şehrin görünmeyen vahşi hayatına davet ediyor.

Kentte geceleri dolaşmak istiyorsanız bizce dikkat edin! Hiç tahmin etmediğiniz bir anda karşınıza takım elbiseli bir çita çıkma ihtimali oldukça yüksek.

Şimdi gelin sizi Avrupa’nın en güzel metropollerinden birinde yaşayan vahşi bir kadro ile tanıştıralım…

 

Safari Urbain, Julien Nonnon’un ilk yaratıcı girişimi değil; sanatçı zaten kurucularından biri olduğu LE3 tasarım stüdyosu bünyesinde teknoloji ve sokak sanatı birleştirerek birçok sanat projeleri, kinetik kurulumlar, dijital kreasyonlar ve video-mapping çalışmalarına imza atmış.

Paris-vahsi-sokaklar_tg

Kartal

 

Sanatçı’nın 2012 yılında aynı projeyi yalnızca tek bir binada uygulaması aslında Paris’i 3 yıl sonra nasıl bir manzaranın beklediğine dair bir ipucu niteliğindeydi.

Paris-vahsi-sokaklar2_tg

Geyik

 

Kullandığı ileri teknoloji ile sanatçı, kendine esin kaynağı olan her yerde eserlerine sergileme şansı buluyor.

Paris-vahsi-sokaklar3_tg

Orangutan

 

Eserlerinin mimarisi ve onları çevreleyen kentin özellikleri ortaya çıkan eserlerde etkileşime girerek hem şehirli hem vahşi manzaraları ortaya çıkarıyor. 

Paris-vahsi-sokaklar4_tg

Köpek

 

Gecenin karanlığında ortaya çıkan parlak bir sanat ve hayvan figürleri ortaya ve böylece gerçek hayatın güzelliğini ortaya çıkarırken şehrin bütün bu kusurlarını da örtüyor.

Paris-vahsi-sokaklar6_tg

Bulldog

 

Nonnun için Paris, bu eserlerle birlikte sanatçı için bir vitrin, olanakları ve olağanüstü karşılaşmalar dolu bir buluşma noktası…

Paris-vahsi-sokaklar7_tg

Timsah

 

İşte şehirden Safari Urban, Paris sokaklarında vahşi bir kadro görüntüleri…

Paris-vahsi-sokaklar8_tg

Koala

 

Paris-vahsi-sokaklar9_tg

Çita

 

Paris-vahsi-sokaklar10_tg

Lemur

 

Paris-vahsi-sokaklar11_tg

Bufalo

 

Devam edecek…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön