Anasayfa » Girisimler » Otellerde Puan Kart Dönemi mi Başlıyor?
Girisimler

Otellerde Puan Kart Dönemi mi Başlıyor?

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
18 Mayıs 2017

Ülkemizde daha çok havayolu şirketlerinde görmeye alıştığımız puan toplatan ‘Sadakat kart’ (Loyalty Card) uygulaması, Antalya Belek’teki Ela Quality Resort tarafından hayata geçiriliyor.

Pazarlama stratejisi dahilinde pek çok  sektör tarafından uygulanan “müşteri sadakat programı”, misafir devamlılığının büyük önem taşıdığı turizm için de büyük önem taşıyor. Ülkemizde daha daha çok havayolu şirketlerinde görmeye alıştığımız puan toplatan “Sadakat kart”uygulaması ise bu program dahilinde en sık rastlanan yöntem. İşte şimdi bu uygulamanın otelcilik hizmetinde de uygulanması gündemde.
Hem misafir devamlılığını sağlamak hem de 10’uncu yılını misafirleriyle kutlamak isteyen Belek’teki Ela Quality Resort ‘Sadakat kart’ uygulamasını hayata geçiriyor.

Ücretsiz SPA hizmeti ya da ücretsiz konaklama

THY’nin Miles&Smiles programına benzer bir sistem oluşturacak olan otel, konaklama sayısına göre misafirlerine puan verecek. Bu puanlar daha sonra ücretsiz SPA hizmeti ya da ücretsiz konaklama için kullanılabilecek.
Ela Quality Resort Belek Hotel, 10’uncu yılına özel basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Ela Qality Resort Belek Otel Genel Müdürü Ufuk Gezgin, 10 yılda yaklaşık 500 bin misafiri ağırladıklarını söyledi. Yeni dönemde Türk Hava Yolları’nın (THY) kartı olan Miles&Smiles tarzı bir kartı müşterilerine vermeye hazırlandıklarını belirten Gezgin, bu kart ile müşterilerine geceleme puan yükleyeceklerini ve bu puanlar sonunda da SPA, bir gece ücretsiz konaklama gibi hediyelerin olacağını anlattı.

4 kişiden birisi tekrar geliyor

Kendilerini farklı kılan bir diğer özelliğin ise misafirlerinin yüzde 25’nin geri gelme oranı olduğunu belirten Gezgin; “Yani dört misafirimizden birisi tekrar otelimizi tercih ediyor. Biz de yeni dönemde uygulamaya koyacağımız ‘Sadakat Kart’ ile bizi tekrar, tekrar tercih eden misafirlerimize özel ve ayrıcalıklı tatil imkanı sağlayacağız.” açıklamasında bulundu.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön