Anasayfa » Güncel » Maximiles Müzekart İle 30 Gün Boyunca Ziyaretler Ücretsiz
Güncel

Maximiles Müzekart İle 30 Gün Boyunca Ziyaretler Ücretsiz

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
11 Ekim 2017

İş Bankası’na ait Maximiles kredi kartının Müzekart özelliği sayesinde 300’ü aşkın müze ve ören yerini ücretsiz ziyaret edebileceğinizi biliyor muydunuz ?

 

Gerçekleştirilen alışverişler ile İş Bankası’nın kredi kartı için MaxiMil biriktirilebiliniyor. Aynı kredi kartının Müzekart özelliği sayesinde ise 30 gün boyunca müze ve ören yerleri ücretsiz ziyaret edilebiliyor. Müzekart özelliği 31 Aralık 2017 tarihine kadar geçerlidir. 30 günlük süreç, Müzekart aracılığı ile gerçekleştirilen ilk ziyaret tarihi itibariyle başlamaktadır.

 

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ve 1 ay süreyle ücretsiz ziyaret edilebilecek yerlerin listesine dosim.kulturturizm.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Ücretsiz giriş için turnikeli geçiş sistemine dahil olan noktalarda Maximiles kartını turnikelerde okutabilirsiniz. Turnike bulunmayan müze ve ören yerlerinde ise POS cihazlarından kartınızı okutmanız yeterli olacaktır.

 

Uygulama Koşulları

 

  1. Maximiles Müzekart özelliği, 31.12.2017 tarihine kadar geçerlidir. 1 aylık süre ile sınırlıdır. 1 aylık süre; Maximiles sahibinin kredi kartını anlaşma kapsamındaki müze veya ören yerinde ilgili dönem içinde ilk olarak kullandığı ve ücretsiz giriş yaptığı gün başlayacak ve bugünden başlamak üzere 30. günün sonunda sona erecektir.

 

  1. Bir aylık ücretsiz giriş hakkı dönem sonunda (31 Aralık 2017) sona erecektir. İlk giriş tarihinin Aralık ayı ortalarında olması halinde dahi kartın Müzekart özelliği 31 Aralık 2017 tarihinde sonlanacaktır. Örn; 20 Aralık 2017 tarihinde kredi kartı ile ilk kez bir müzeye ücretsiz giriş yapan müşterimizin ilgili kredi kartının Müzekart özelliği 31 Aralık 2017 tarihinde sona erecektir.

 

  1. Bir aylık süre zarfında aynı müze ve ören yeri azami iki kez ücretsiz ziyaret edilebilecektir.

 

  1. Uygulamaya ziyaret tarihi itibariyle kullanıma açık, geçerli ve geri ödeme sorunu olmayan İş Bankası kredi kartları, ek kartlar ve Şirket Kredi Kartları dahildir. Maximum Aidatsız Kartlar, İş’te Üniversiteli Aidatsız Kartlar, Bankamatik Kartları, ön ödemeli kartlar ve Ziraat Bankası Maximum kredi kartları dahil değildir.

 

  1. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, müze ve ören yeri girişlerinde Maximiles sahiplerinin kimlik bilgileri ile kart bilgilerinin uyuşup uyuşmadığını kontrol etmeye, kimlik bilgileri ve kart bilgileri uyuşmayan ziyaretçilerin müze ve ören yerine girişlerine izin vermemeye yetkilidir.

 

  1. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Müzekart kullanım koşullarında yapılacak değişiklikler Maximiles için de geçerli olacaktır.

 

  1. Müzekart özelliği, mevcut Müzekart uygulamasında olduğu gibi Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi’nde, Aya İrini Anıt Müzesi’nde, Efes Ören Yeri içerisinde bulunan Yamaçevler’de ve Göreme Açık Hava Müzesi’nde bulunan Karanlık Kilise gibi, taşıma kapasitesi düşük olan ve aşırı ziyaretçi yüklenmesi sonucunda tarihi dokusunun muhafaza edilemeyeceği düşünülen yerlerde geçerli değildir.

 

  1. Maximiles Müze kart özelliğinin, kart sahiplerince usulsüz kullanıldığı ve/veya kullanımına izin verildiğinin tespit edilmesi halinde Banka tarafından ilgili kredi kartının Müzekart özelliğinin iptal edilmesi hakkı saklıdır.

 

  1. Müze ve ören yerlerinden bir ya da birkaçının bakım, onarım, restorasyon gibi gerekçelerle geçici olarak ziyarete kapanması durumunda, Müze kart özelliğinin geçerli olduğu dönem bu durumdan etkilenmez.

 

  1. İş Bankası ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, söz konusu uygulamanın içeriğinde ve geçerlilik süresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön